НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ МЕДИЦИНИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ

03.05.2019

Наприкінці квітня поточного року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри Медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини. Цього разу присутнім була представлена інформація англійською мовою про медичний матеріал з дерми тілапії та перспективи його використання для надання допомоги при опіках.

У своїй доповіді студент англомовної форми навчання Тахамі Дар з Пакистану (група 7610 М2а) окреслив значущість проблеми, навів дані про кількість хворих з опіками, які щорічно звертаються за медичною допомогою у різних країнах світу. Він детально зупинився на основних ускладненнях, їх причинах, проблемах, що існують у цій сфері в Пакистані і Україні, навів порівняльну оцінку різних методик надання медичної допомоги хворим з опіками, які передбачають використання традиційних перев’язувальних матеріалів, матеріалу із дерми тілапії та полімерної шкіри, винайденої ізраїльськими вченими, акцентував особливу увагу на технології отримання медичного матеріалу з дерми тілапії.

Тахамі Дар виступив з ініціативою щодо внесення пункту про використання матеріалу із дерми тілапії з метою досягнення цілей, описаних  керівництвом ВООЗ з надання допомоги при опіках, які затверджені в Пакистані (локальні інструкції з надання медичної допомоги при опіках) та Україні (наказ МОЗ № 838 від 30.09.2013 р.), зокрема щодо алгоритму дій на до госпітальному етапі з надання медичної допомоги хворим з опіками.

Присутні мали можливість власноруч здійснити окремі етапи підготовки медичного матеріалу із шкіри риби. Це стало можливо завдяки старанням асистента кафедри Чайки Ю.Г., керівника гуртка Загороднюка К.Ю. та завідувача кафедри Гринзовського А.М. Студенти-іноземці відзначили легкість подальшого використання отриманого матеріалу завдяки природній фіксації на поверхні, на яку укладається матеріал, порівняно з конвенційними перев’язувальними матеріалами для успішного використання яких необхідно знати хоча б основи десмургії.

Терапевтичні, практичні та економічні переваги методики надання медичної допомоги хворим з опіками, яка передбачає використання матеріалу із дерми тілапії, дають підстави замислитися над широким впровадженням в практику новітнього медичного матеріалу на різних етапах надання допомоги постраждалим унаслідок дії високих температур та/або хімікатів.

Доповідь, представлена на засіданні студентського наукового гуртка, гармонійно доповнила отримані на практичних заняттях цього навчального тижня знання та навички студентів-гуртківців.