НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУЛАСЯ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІНТЕГРАТИВНА МЕДИЦИНА: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

15.06.2020

11-12 червня 2020 року відбулася VI щорічна науково-практична конференція «Інтегративна медицина: досягнення та перспективи» в рамках засідання асоціації ортопедів травматологів м. Маріуполя.

Цього року особливий акцент було зроблено на роботі онлайн, оскільки, у зв’язку з каратином через коронавірусну інфекцію не кожен бажаючий зміг бути присутнім на конференції беспосередньо. Проте, медична спільнота від цього формату тільки виграла.

Зі вступною промовою до учасників форуму звернувся віце-президент асоціації ортопедів-травматологів України професор Олександр Анатолійович Бур’янов: «Навіть в умовах обмеження має продовжуватись плідна робота, співпраця, обмін знаннями та пошук нових науково-практичних горизонтів» – відзначив професор.

Перша доповідь проходила у форматі вебінару. Питання неспецифічних інфекційних уражень колінного суглоба було висвітлено провідними спеціалістами відділення кістково-гнійної хурургії ДУ “ІТО” НАМНУ професором Миколою Павловичем Грицаєм та Геннадієм Борисовичем Коловим. Проблема була настільки цікавою, що обговорення доповіді тривало безпрецендентних сорок хвилин!

Інший напрямок медицини, що набирає обертів – телемедицина. Група авторів з кафедри ортопедії і травматології НМУ імені О.О. Богомольця (д.мед.н. О.А. Бур’янов, д. мед. н. Ю.О. Ярмолюк, В.М.Лянскорунський, М.В. Вакулич) представили роботу, в якій запропоновано систему оцінки впливу телемедичних консультацій на результати лікування постраждалих з множинними вогнепальними переломами довгих кісток. А конкретний клінічний випадок, в якому вчасне прийняття рішень допомогло запобігти ускладненням, лише ще більше вмотивувало учасників запроваджувати дистанційний контроль у їхній  практичній діяльності.

Інша доповідь, що стосувалась актуальних питань військової хірургії «Мультимодальний підхід при реконструктивно-пластичному лікуванні вогнепальних ран м’яких тканин» Сергія Володимировича Тертишного явлала собою новий сучасний підхід до заміщення дефектів м’яких тканин.

Клінічні випадки, представлені провідним позаштатним травматологом м. Маріуполя Олегом Михайловичем Афанасьєвим, було взято на розгляд у консиліумі. Вибір варіанту оперативного лікування та його реалізацію було обговорено онлайн, разом із президентом Української національної секції Міжнародної Асоціації травматологів Петром Віталійовичем Нікітіним.

Окрім науково-освітньої роботи, в рамках конференції традиційно проводиться лікувально-консультативна робота провідних фахівців МО України у 61 ВМГ. Майстер-клас з  одномоментного білатерального ендопротезування колінних суглобів був проведений в Міській лікарні №1 м. Маріуполя;

Такі науково-практичні конференції, що об’єднують спеціалістів – однодумців – основа процвітання медицини в Україні.

 

Прес-центр