НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

В ГОСТЯХ НМУ – ПРАЦІВНИКИ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО ТЕЛЕКАНАЛУ «РАДА»

26.09.2019

25 вересня 2019 року відбулося знайомство співробітників телеканалу «Рада» з нашим Університетом. Ідея побувати у медичному вищому навчальному закладі виникла під час інтерв’ю у прямому ефірі каналу першого проректора з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професора Ю.Л. Кучина, де він розповідав про розвиток медичної освіти в Україні, що відбувається у рамках медичної реформи. Розповідаючи про досягнення нашого Університету з підготовки майбутніх лікарів, Юрій Леонідович запросив працівників телеканалу відвідати НМУ імені О.О. Богомольця і ознайомитися з його славною історією, оглянути навчальні аудиторії, науково-дослідні лабораторії, де навчаються майбутні медики.

Відповідь не забарилася. Вчора відбулася очікувана екскурсія для журналістів і технічних працівників каналу, які завітали до Університету разом із своїми родинами. Зустрічали гостей біля морфологічного корпусу: перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професора Ю.Л. Кучин, проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи О.М. Науменко та проректор з науково-педагогічної та виховної роботи О.А. Канюра. Знайомство з Університетом почалося з однією із знакових фундаментальних кафедр – анатомії. Її завідувач, В.Г. Черкасов емоційно та із знанням справи розповів про багату історію кафедри та її видатних вчених. Особливий інтерес викликала життєва історія видатного морфолога-невролога Володимира Беца, який залишив нашому Університетові унікальну колекцію гігантських пірамідальних клітин, що дивом збереглися до теперішнього часу. Гості з цікавістю оглянули також збірку анатомічних препаратів, яким вже понад 100 років.

Естафету знайомства з НМУ прийняв завідувач кафедри гістології та ембріології, член кореспондент НАМН України, професор Ю.Б. Чайковський. Юрій Богданович провів екскурсантів галереєю видатних вчених-гістологів, першопрохідців цієї науки та наших сучасників, а згодом ознайомив з  колекцією мікроскопів.

Своїми враженнями від побаченого поділилася відома ведуча телеканалу Наталія Андрощук: «Ми знаходимося під великим емоційним впливом від перебування у вашому медичному навчальному закладі. Справді велична його історія, впевнена, що багато його експонатів заслуговують на статус музейних реліквій. Для себе ми відкрили нові історичні постаті, які стояли біля витоків української і світової медицини. Окрім наших співробітників в екскурсії взяли участь і їхні діти-старшокласники. Зовсім не буду здивована, якщо після закінчення школи, вони оберуть для подальшого навчання НМУ імені О.О. Богомольця».

 

РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ «МЕДИЧНІ КАДРИ»