НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УРОЧИСТИЙ ЗАХІД З НАГОДИ ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ВІДБУВСЯ У НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

11.10.2019

10 жовтня 2019 року, напередодні Дня Захисника України та свята Покрови Пресвятої Богородиці, в НМУ імені О.О. Богомольця відбувся урочистий захід, на який було запрошено колишніх і чинних співробітників Університету – учасників Другої світової війни, ветеранів-інтернаціоналістів і бійців АТО-ООС, котрі зі зброєю в руках відстоювали свободу і незалежність України на сході нашої Батьківщини.

Пролунав Державний Гімн України у виконанні університетського хору. До учасників заходу – ветеранів, студентів і викладачів НМУ з вітальним словом звернувся перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин. Він наголосив на винятковому значенні армії, війська у становленні незалежної Української держави: «Лише на відданих Вітчизні захисників може розраховувати Україна, відстоюючи свою свободу і незалежність, ставши перед лицем ворога форпостом демократії і гуманізму. Ми, їхні вдячні нащадки і побратими, ніколи не забудемо їхній подвиг, їхній внесок у розбудову України».

Після хвилини мовчання слово взяв учасник АТО, ветеран 25-ї аеромобільної бригади ЗСУ, нині асистент однієї з кафедр НМУ Святослав Прохоров. Він висловив переконання, що не можна забувати тих, хто пережив пекло котлів, загибель друзів і побратимів та підступні дії російських загарбників.

Короткий, але дуже емоційний виступ колишнього санінструктора АТО, нині студентки 4-го курсу медичного факультету №2 Інни Цибалової змусив багатьох просльозитись, закінчуючи який Інна побажала всім миру і чистого неба над головою.

Голова ветеранської організації НМУ, полковник запасу Ігор Миколайович Корбелецький виголосив щиру, проникливу промову і вручив Ю.Л.Кучину призначену для університетської бібліотеки книгу «Герої визволеної України».

Під мелодію «Пливе кача по Тисині…» були покладені квіти до монументів полеглим у Другій світовій війні і Героям Небесної Сотні. Після вшанування пам’яті загиблих, Ліна Шеремет виконали українську патріотичну пісню.

Урочистості продовжилися у фізико-хімічному корпусі Університету концертом. Перед його початком проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професор О.М.Науменко зазначив, що  «поняття «ветеран» для України, нашої Батьківщини, набуло нових граней. У різні часи найкращі, найсвідоміші сини і доньки землі святого Володимира вставали на її захист і цим уславили свої імена». Олександр Миколайович подякував ветеранам за те, що вони беруть активну участь у патріотичному вихованні студентської молоді та завжди підтримують керівництво Університету в справі його розбудови.

Привітали ветеранську громаду також проректор з науково-педагогічної і виховної роботи, професор О.А.Канюра, заступник ректора з кадрових питань, учасник АТО І.М.Драпей, голова профкому співробітників НМУ М.М.Лук’янець.

У тому, що захід з нагоди Дня Захисника України пройшов змістовно і щиро, значна заслуга співробітників відділу організаційно-педагогічної роботи, профкому співробітників та учасників художньої самодіяльності клубу «Медик», директором якого є І.П.Терпелюк. Глядачі завзято аплодували Ліні Шеремет, Ользі Каганюк,  бандуристці Богуславі Саливончик, запальним виступам троїстих музик та інших артистів.

Прес-центр