НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УРОЧИСТІ ЗБОРИ З НАГОДИ 100-РІЧЧЯ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

10.10.2020

9 жовтня 2020 року в конференц-залі фізико-хімічного корпусу Національного медичного університету імені О.О.Богомольця відбулися урочисті збори з нагоди 100-річчя стоматологічного факультету.

Відкрив їх ректор НМУ, професор Ю.Л.Кучин. Після виконання Гімну України він представив склад президії зборів, до якого увійшли перший заступник міністра охорони здоров’я України І.Д.Садов’як, голова ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я України С.А.Кубанський, президент Асоціації стоматологів України, професор І.П.Мазур, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л Скрипник, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков, проректор з економічних питань, доцент  В.С.Титикало, Голова профкому співробітників Університету, професор Л.М.Яременко, декан стоматологічного факультету, професор Н.В.Біденко.

З теплим привітанням на адресу факультету-ювіляра виступила перший заступник міністра охорони здоров’я України І.Д.Садов’як, яка від імені Міністра М.В.Степанова і всього апарату відомства відзначила роль і значення Університету і стоматологічного факультету як одного з його флагманів – зокрема у розвитку медичної науки і освіти в Україні. Ірина Дмитрівна вручила також працівникам факультету 13 Почесних грамот і 6 Подяк МОЗ України.

Привітав стоматологів голова ради Київської профспілки працівників охорони здоров’я України С.А.Кубанський, відзначивши після цього тих працівників факультету, які наукову і педагогічну діяльність поєднують з громадською активністю.

Слово взяла президент Асоціації стоматологів України, професор І.П.Мазур, яка, крім усього, відзначила внесок працівників факультету у створення Асоціації стоматологів України і входження її до відповідної міжнародної структури. Потім Ірина Петрівна вручила «Орден Святої Аполонії» за вагомий вклад до розвитку стоматології як науки професорам О.А.Канюрі, В.П.Неспрядьку, Н.В.Біденко і А.В.Борисенку. Бібліотека НМУ отримала в подарунок кілька примірників книги «Українська наукова стоматологічна школа. Історичні нариси», виданої Асоціацією.

Ректор НМУ, професор Ю.Л.Кучин у своєму вітальному слові відзначив роль стоматологічного факультету в НМУ як одну з провідних, зупинившись на основних віхах непростого шляху, який він подолав за 100 років. Після цього Юрій Леонідович вручив працівникам факультету 13 Почесних грамот і 15 Подяк Вченої ради НМУ. Їм було адресовано музичне вітання.

Із програмною доповіддю «Шлях довжиною у 100 років» виступила декан стоматологічного факультету, професор Н.В.Біденко. Наталія Василівна стисло, але ґрунтовно зупинилася на основних моментах історії факультету, його кафедр, три з яких було засновано навіть на рік раніше, ніж Одонтологічний інститут. Так, були періоди, коли стоматологічна освіта в Києві розвивалася в межах окремої структури – стоматологічного інституту. Лише у 1955 році долю стоматологічного факультету як складової частини НМУ імені О.О.Богомольця було вирішено остаточно. Відтоді історія факультету – це історія Університету. Наталія Василівна висловила особливу вдячність керівництву НМУ, яке приділяє значну увагу своєму підрозділові-ветерану, всіляко сприяє модернізації і вдосконаленню матеріальної бази, організації навчального процесу.

Після перерви силами артистів клубу «Медик» відбулося вокально-музичне привітання учасників зборів.

Виступи завідувачів кафедр факультету, професорів А.В.Борисенка, В.О.Маланчука, В.П.Непрядька, О.В.Савичука, Л.М.Яковенко, П.С.Фліса (Петра Семеновича, до речі, колеги і всі присутні привітали з Днем народження), професора Л.О.Хоменко, директора стоматологічного медичного центру НМУ, професора А.В.Копчака чергувалися з онлайн-привітаннями колег з медичних навчальних і наукових закладів України – Одеси, Івано-Франківська, Вінниці, Харкова, Дніпра, Тернополя, Сум. Ювілярів привітали також колеги з Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика та Київського медичного університету.

Потім учасники урочистих зборів перейшли до стоматологічного корпусу, де проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.А.Канюра, за фахом стоматолог, і декан стоматологічного факультету, професор Н.В.Біденко перерізали стрічку на відкритті музейної кімнати з нагоди 100-річчя. Олександр Андрійович, як і декан факультету, професор Н.В.Біденко, зробили все можливе і неможливе, аби вчасно підготувати це приміщення, а також експозицію музею, в якому, крім стендів з інформацією про факультет і його кафедри, привертають увагу експонати столітньої давності, такі, як бормашина  з ремінною тягою.

Після оглядин музею збори завершили роботу. Залишається ще раз привітати колектив стоматологічного факультету зі славним ювілеєм і побажати йому нових звершень в науці і освіті.

                                                                                                               

Прес-центр