НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УЧАСТЬ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ У 28-ІЙ МІЖНАРОДНІЙ МЕДИЧНІЙ ВИСТАВЦІ PUBLIK HEALTH

02.10.2019

1 жовтня 2019 року у Міжнародному виставковому центрі, що на Броварському проспекті, 15, в урочистій обстановці було відкрито 28-у Міжнародну медичну виставку Publik Health, однією з особливостей якої стала активна участь науковців і викладачів різних кафедр Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Про важливість цього факту зазначив у своєму вітальному слові під час церемонії відкриття виставки проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи НМУ, професор О.М.Науменко. Олександр Миколайович, зокрема, зазначив, що модераторами цілої низки секцій – «Акушерство і гінекологія», «Хірургія», «Оториноларингологія», «Стоматологія», «Менеджмент», «Терапія», «Ендокринологія», «Судова медицина», «Медична психологія», «Фармакологія» і «Громадське здоров’я» – є керівники і співробітники кафедр Університету. Чимало з них є провідними фахівцями у своїх галузях. Отже, в інтересах науки і суспільства, щоб їхні здобутки і досягнення якнайшвидше стали надбанням практичної медицини. Виставка, безумовно, сприятиме цьому. У її відкритті і подальшій роботі взяли участь проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л.Скрипник, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков та інші.

У церемонії відкриття виставки взяли участь заступник міністра охорони здоров’я України Михайло Загрійчук, головний вчений секретар НАМН України В.А.Міхньов, керівники науково-дослідних і вищих медичних навчальних закладів України, організатори медичного туризму в Україні тощо.

28-а виставка працюватиме протягом трьох днів. Першими розпочали роботу  такі секції, як «Акушерство і гінекологія», «Оториноларингологія» і «Стоматологія». Модератором однієї з них був професор О.М.Науменко, який відкрив роботу секції доповіддю «Стратегія консервативного та хірургічного лікування гострого мастоїдиту», ознайомивши аудиторію з передовим досвідом, що його набула кафедра оториноларингології НМУ, яка діє на базі Олександрівської лікарні міста Києва. Потім функції модератора взяв на себе ветеран кафедри, професор Федір Олексійович Тишко.

У роботі секції «Акушерство і гінекологія» взяли участь відразу три кафедри НМУ, що базуються у трьох різних медичних закладах столиці – перинатальному центрі 18-ї клінічної лікарні (кафедра акушерства і гінекології №1, зав. професор І.Б.Венцківська), пологовому будинку №6 (кафедра АіГ №2, зав. професор О.П.Гнатко) і пологовому будинку №3 (кафедра АіГ №3, зав. професор В.О.Бенюк).

Коментуючи, наприклад, доповідь «Катамнез жінок, що перенесли тяжку прееклампсію», виголошену доцентом кафедри №1 О.С.Загородньою, її співдоповідач, доцент Я.М.Вітовський зазначив, що наслідки в багатьох випадках могли б бути менш тяжкими, якби жінки не «зникали» з поля зору і не «вигулькували» лише на прийомі в нефролога або невропатолога.

Про досвід роботи на кафедрі №2 розповіла її доцент Оксана Олександрівна Дрозд, один з авторів доповіді «Сучасні можливості регуляції скоротливої активності міометрію в нормальних та патофізіологічних умовах».

Власне, всі без винятку теми, порушувані на секції «Акушерство і гінекологія» заслуговують на увагу медиків-практиків. Тому участь трьох кафедр НМУ у Міжнародній медичній виставці можна вважати своєрідним проривом і вагомим внеском у розвиток цієї галузі медицини.

Модераторами секції «Стоматологія», що також розпочала роботу зранку, були член-кореспондент НАМН України, професор Владислав Олександрович Маланчук, професор Ярослава Аркадіївна Кульбашна, доцент Ірина Леонідівна Скрипник. Вони наголошували на тому, що стоматологічний факультет НМУ, який вони представляють, накопичив величезний науково-практичний досвід у галузі стоматології, дитячої стоматології, черепно-лицьової хірургії. Його необхідно якомога швидше впроваджувати у повсякденну практику. Важливо також опанувати прогресивною методикою навчання, якою славиться Університет імені О.О.Богомольця.

Після обіду у 2-му і 3-му павільйонах працювали секції «Хірургія» і «Менеджмент». Модераторами першої з них були професори Ярослав Михайлович Сусак і Євген Миколайович Шепетько. В доповіді «Сучасні інноваційні технології хірургічного лікування гострих шлунково-кишкових кровотеч» професор Є.М.Шепетько згадав доброї пам’яті академіка В.Д.Братуся (1916-2008), одного з фундаторів кафедри хірургії №3.

Водночас із хірургами розпочала роботу секція «Менеджмент», де модераторами і доповідачами були професор кафедри менеджменту охорони здоров’я НМУ Володимир Іванович Журавель і доцент цієї ж кафедри, директор інституту післядипломної освіти НМУ Тетяна Андріївна Вежновець. «Нині чого тільки не іменують словом «менеджмент…» – розпочав свою ґрунтовну доповідь професор Журавель – «Основи, парадигма та стереотипи класичного та сучасного менеджменту в системі медичної допомоги населення».

Про другий і третій день роботи секцій на виставці ми розповімо окремо.

 

Прес-центр