НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКЕ СПІВРОБІТНИЦТВО: НАУКА, ОСВІТА, ПРОФЕСІЙНЕ УДОСКОНАЛЕННЯ

31.01.2014
Однією з важливих ознак 2013 року для НМУ є значне розширення міжнародного співробітництва. Сьогодні Університет підтримує дружні стосунки з 116 освітніми, науковими закладами Європи та світу. Лише впродовж останнього року було опрацьовано та укладено 57 нових угод про співробітництво, у т.ч. з вищими медичними закладами Російської Федерації (36), Білорусі (2), Болгарії (1), Казахстану (2), Китаю (2), Кувейту (1), Йорданії (1), Німеччини (2), Узбекистану (1), Палестини (2), Польщі (3), США (3), Франції (1). Наразі на двосторонньому розгляді угоди про співробітництво з науково-освітніми закладами Іспанії, Німеччини, Південної Кореї, Польщі, США.
Яскравою ознакою минулого року стало налагодження дружніх стосунків з колегами із Китайської Народної Республіки.
Недарма саме аспіранта НМУ імені О.О.Богомольця Сюй Яо вперше в історії нашої Держави удостоєно відзнаки Уряду КНР в номінації «кращий аспірант Китаю, який навчається за кордоном – 2013» – єдиного в Україні в числі 489 аспірантів з 25 країн світу. Спеціальними подяками Уряду Китайської Народної Республіки були відзначені ректор Університету, віце-президент НАМН України академік В.Ф.Москаленко та науковий керівник аспіранта член-кореспондент НАМН України К.М.Амосова.
Провінція Ганьсу (Північно-Західний Китай) вважається «колискою» китайської традиційної медицини. Варто зазначити, що Департамент охорони здоров’я провінції Ганьсу очолює пан Лю Вейджун – відомий в КНР фахівець з ТКМ, автор багатьох оригінальних сучасних лікувально-діагностичних пристроїв, що поєднують традиції і принципи китайської медицини та технічні можливості сучасності. У червні 2013 року наш Університет відвідала делегація фахівців з управління медичною галуззю та фармацевтичної промисловості провінції Ганьсу на чолі з паном Лю Вейджуном. В ході зустрічі було обговорено довгострокову програму співробітництва медиків провінції з вченими НМУ.
У подальшому українсько-китайське співробітництво було скріплено угодами про співробітництво щодо підготовки лікарських кадрів для провінції Ганьсу, стажування лікарів, післядипломного навчання фахівців, академічного обміну студентів та аспірантів, створення спільного двомовного науково-практичного журналу. Вже у жовтні минулого року на базі нашого університету було створено Інститут китайської традиційної медицини «Цихуан», відкриття якого відзнаменувалося міжнародним освітнім семінаром-тренінгом з основних принципів практики ТКМ. Викладачами тренінгу виступили професори Університету ТКМ провінції Ганьсу (КНР).
В листопаді-грудні 2013 року в Стоматологічному медичному центрі НМУ 12 лікарів-стоматологів зі стоматологічних клінік різних міст провінції пройшли стажування та отримали сертифікати з курсу «Актуальні питання стоматології». Наразі ми знову чекаємо колег на курси післядипломного навчання з неврології та стоматології, а українським лікарям, молодим вченим та студентам будуть читати лекції з ТКМ відомі професори з Університету ТКМ Ганьсу.
Важливо, що розвиток співробітництва нашого Університету з науково-освітніми установами Китаю, зокрема, провінції Ганьсу, відбувається в рамках домовленостей щодо українсько-китайської співпраці в галузі охорони здоров’я, затверджених Меморандумом про взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров’я України та Державною адміністрацією Китайської Народної Республіки з традиційної китайської медицини щодо співробітництва у галузі ТКМ.