НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СПОГАДИ ВИКЛАДАЧІВ І СТУДЕНТІВ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ПРО ЛІТНЄ СТАЖУВАННЯ У ПОЛЬЩІ

04.09.2019

Одним із пріоритетних напрямків роботи Національного медичного університету імені О.О. Богомольця є створення можливостей для студентів та співробітників університету навчатися та співпрацювати з провідними університетами та клініками різних країн світу за кордоном, що є запорукою набуття  високого рівня професіоналізму у фаховій діяльності.

Цього літа відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Медичним університетом Вроцлава студенти Марія Котова, Олександра Ворон, Людмила Шевчук, Олександра Водяницька та аспірант, асистент кафедри онкології Євгеній Костюченко пройшли стажування у шпиталях польського міста Вроцлав. Сьогодні вони діляться враженнями про стажування у Вроцлаві.

Олександра Ворон, студентка 5 курсу медичного №1 факультету: «Протягом липня 2019 року я, ще 3 студенти та аспірант, асистент кафедри онкології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяли участь у стажуванні у Вроцлавському медичному університеті (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu).

Кафедри та клініки для проходження стажування я могла попередньо обрати самостійно. Перші 2 тижні мого стажування проходили в найсучаснішій та найбільшій Університетській клінічній лікарні ім. Яна Мікулич-Радецького, яку очолює доктор медичних наук Павел Табаков (Paweł Tabakow). Він відомий тим, що  підготував та провів операцію, що дала змогу пацієнтові відновити сенсорні та рухові функції після повного перетину спинного мозку. Кожен день у клініці починався з «п’ятихвилинки», за цей час  ми розглядали клінічні випадки, з якими лікарі стикалися минулого дня, приймалися рішення щодо ведення пацієнтів, які щойно надійшли на лікування, та узгоджувався план роботи на поточний день. Після цього вся командна йшла на «обхід» відділення. Лікарі, що мали починати операції, вирушали в операційний блок. Я мала змогу обирати, до якої активності хочу долучитися і як провести свій день у клініці. Таким чином, я побувала на багатьох нейрохірургічних операціях різного рівня складності, яких не бачила ніколи до цього. Провела достатньо часу у відділенні та у реанімаційній палаті для нейрохірургічних хворих, у SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy), який за організацією роботи нагадує приймальне відділення для ургентних хворих, де одразу ж надають необхідну спеціалізовану медичну допомогу та проводять необхідні дослідження для вирішення подальшого шляху лікування кожного пацієнта.

Ще 2 тижні мого стажування проходили у клініці Урології та урологічної онкології під керівництвом доктора медичних наук, професора Войцеха Краєвського (Wojciech Krajewskі). Тут я ознайомилася із особливостями діагностичного та лікувального процесу, брала участь в обстеженні пацієнтів, була присутня на різноманітних, в основному ендоскопічних та лапароскопічних, операціях, яким, до речі, набагато частіше, ніж в Україні, надається перевага перед відкритими), в тому числі рідкісних та експериментальних, що проводилися у складних пацієнтів».

Людмила Шевчук, студентка 3 курсу медичного №1 факультету: «Пройшовши стажування у Вроцлавському медичному університеті (Польща) я можу однозначно сказати, що це був незабутній досвід! Протягом двох тижнів я мала змогу взяти учать у науково-дослідній роботі та в усіх етапах лабораторної діагностики різних захворювань. Я зрозуміла, як надважливо бути також в науці і правильно її застосовувати в своїй майбутній лікувальній практиці. Завершивши всі досліди в лабораторії, я почала новий етап стажування у відділенні офтальмології. Незважаючи на те, що на той момент я тільки завершила 2 курс, до мене ставилися як до колеги, що не могло не вразити. Там я ознайомилася з методикою ведення пацієнтів та документації, брала участь у проведенні різноманітних обстежень та маніпуляцій, мала змогу бути присутньою на операціях. Загалом це був важливий та цікавий місяць у моєму житті!»

Марія Котова, студентка IV курсу медичного №2 факультету, староста студентського наукового гуртка Травматології та Ортопедії:

«Я пройшла місячне стажування у відділенні ортопедії та травматології (Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu). Під час практики була як спостерігачем, так і асистентом при виконанні численних оперативних втручань, серед яких ендопротезування кульшових, колінних та плечових суглобів (як первинне, так і ревізійне), численні металоостеосинтези кісток верхніх та нижніх кінцівок, артроскопічні втручання на колінних, плечових та гомілковостопних суглобах, реконструктивні операції, такі як двоетапні пластики сухожилків згиначів пальців кисті, шкірні пластики, видовження кінцівок в апараті зовнішньої фіксації, встановлення транспедикулярних систем пацієнтам зі сколіозом і тому подібне. Окрім того, брала активну участь у діяльності відділення: щоденно була присутня на «п’ятихвилинці» та лікарському обході, регулярно чергувала по ургенції. Я отримала важливий життєвий та професійний досвід, який згодиться, аби вдосконалити деякі нюанси медичної допомоги та зробити процес зручнішим для медичного персоналу у відділенні, де він працює».

Євгеній Костюченко, аспірант кафедри онкології, асистент за сумісництвом:  «Пройшов своє стажування у відділі пухлин грудної залози (Breast Unit) Центру онкології Нижньої Сілезії під керівництвом професора Р. Матковського (R. Matkowski). Робочий день тривав щодня з 7:20 до 21:00, щодня асистував на близько 6 оперативних втручаннях, мав змогу вивчати усі аспекти діагностики та лікування раку грудної залози.

Програма навчання складалася ось із чого:

✓ Хірургія раку молочної залози з онкопластичною і реконструктивною хірургією молочної залози, біопсією сигнальних лімфатичних вузлів (з використанням Sentimag), аксилярною лімфодисекцією (300 годин);

✓ УЗД молочних залоз і аксилярної ділянки (45 годин);

✓ Біопсії утворень молочної залози товстої голкою (TRUCAT і BMU) під контролем УЗД, тонкоголкова біопсія аксилярної лімфатичних вузлів (30 годин);

✓ Pecs 1 і Pecs 2 блокади під контролем УЗД для хірургії молочної залози (25 годин);

✓ Патоморфологія раку грудної залози (3 години).

Важливість такого досвіду важко переоцінити, бо таке стажування дає можливість навчитися якомога більше робити на практиці, користуватися наявними теоретичними знаннями та поглиблювати їх, виробляти власне клінічне мислення, вдосконалювати свої навички, обмінюватися поглядами з колегами та старшими колегами з інших країн і дедалі більше впевнюватися у щирості своїх мотивацій і бажання стати Лікарем».

 

Прес-центр

(за матеріалами Відділу міжнародних зв’язків)