НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ У ЩОРІЧНИХ НАУКОВИХ ПІКНІКАХ В УКРАЇНІ

26.09.2017

23 вересня 2017 року викладачі та студенти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяли участь у щорічних Наукових пікніках в Україні (Scientific Fun).

Представники медико-психологічного факультету, медичного факультету №3, кафедри гігієни та екології №1, кафедри загальної хірургії №2 та кафедри анатомії людини представили відвідувачам заходу науку нашого університету.

Декан медико-психологічного факультету, доцент Мирослава Філоненко та команда студентів лікарів-психологів (Дмитро Ассонов, Олександра Гаврилюк, Катерина Ткаченко, Богдан Власов, Юлія Жидкова, Діана Чебанюк, Надія Катанова) демонстрували, що наука «медична психологія» цікава та потрібна в повсякденному житті. Студенти-експериментатори вражали киян та гостей столиці метафоричними картами, тренували їх мислення та увагу, пропонували дітям та дорослим інтерпретацію їх особистості за проективними методиками, оцінювали рівень стресу, тривожно-депресивних проявів, здійснювали профорієнтацію на професію медичного психолога та ін.

Учасники від кафедри гігієни та екології №1 (керівник СНГ, доцент Благая Анна, аспірант Кондратюк Микола та староста гуртка Гончаренко Марія) демонстрували і розповідали відвідувачам заходу про визначення фальсифікатів меду домашніми засобами, про шкідливість пилу і його окремих видів та вимірювали електромагнітне випромінювання, а зацікавлені відвідувачі також мали змогу встановити у себе рівень вітаміну С.

Представники кафедри хірургії №1 (керівник СНГ, доцент Тарасюк Тетяна, студенти Шпак Ілля, Сидорчук Юрій та Койстрик Ольга) показували відвідувачам можливості сучасної хірургії. За допомогою створених співробітниками кафедри тренажерів усі охочі мали можливість спробувати себе в ролі лапароскопічних хірургів, накласти різні види швів справжніми хірургічними інструментами. Студенти навчили добровольців накладати пов’язки та зупиняти кровотечу за допомогою джгута при травмах різної локалізації.

Керівник СНГ кафедри анатомії – доцент Ковальчук Олександр та студенти-гуртківці продемонстрували матеріали з будови тіла людини, які в інтерактивному режимі зацікавили не тільки маленьких відвідувачів, але навіть і дорослих учасників пікніку.

За допомогою студентів медичного факультету №3 діти провели операції на ведмедиках справжніми хірургічними інструментами, навчились правильно мити руки, а також обробляти рани, накладати пов’язки та шини на іграшкових тваринках. Провели ряд дослідів: визначення рівня глюкози, рівня рН, дослідження рівня кетонових тіл у рідинах. Студенти також провели досліди на чашках Петрі печива, яке було на підлозі та того, що було запаковане. Також був посіяний відбиток долоні дитини, яка гралася на майданчику, результати підтвердили необхідність миття рук після прогулянки та перед їжею, а також неприпустимість вживання їжі з підлоги.

Загалом участь у даному заході принесла багато позитивних емоцій як учасникам пікніків (дітям, школярам, батькам) так і самим студентам. Дякуємо організаторам за можливість популяризувати науку.

Деканат медико-психологічного факультету
Деканат медичного факультету №3
Кафедра гігієни та екології №1
Кафедра загальної хірургії №2,
Кафедра анатомії людини