НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УЧАСТЬ СПІВРОБІТНИКІВ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ В РОБОТІ V МІЖНАРОДНОГО КОНГРЕСУ ПОЛЬСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

02.12.2019

28-29 листопада 2019 р. відбувся V Міжнародний конгрес Польського товариства громадського здоров’я, який проходив у Вроцлавському медичному університеті. Форум мав широке міжнародне представництво, об’єднавши організаторів, науковців і практиків охорони здоров’я, спеціалістів у сфері громадського здоров’я, управління, планування, якості, епідеміології, економіки, профілактичної та клінічної медицини з багатьох країн Європи.

У роботі форуму взяли участь науковці НМУ імені О.О. Богомольця – завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я, професор Т.С.Грузєва та доцент кафедри В.Б.Замкевич, декан медичного факультету №4, професор І.М.Пельо, директор Інституту гігієни та екології, професор С.Т. Омельчук. На початку І пленарного засідання вони виступили з вітальним словом.

Професор Т.С. Грузєва наголосила, що цьогорічний ювілейний Конгрес ПТГЗ, який вп’яте відбувається за участю фахівців з НМУ, є потужною науковою школою з вирішення складних проблем громадського здоров’я, важливим майданчиком з вивчення зарубіжного досвіду і презентації власного. «Співпраця між Польським товариством громадського здоров’я, Вроцлавським медичним університетом та НМУ має давню історію і вагомі результати», – сказала Тетяна Степанівна і щиро подякувала польським колегам за плідну співпрацю.

Декан медичного факультету №4, професор І.М. Пельо звернувся до Президента Польського товариства громадського здоров’я, професора А. Фала зі словами подяки  за участь у Міжнародних конференціях до Всесвітнього дня здоров’я, які традиційно проводить НМУ імені О.О. Богомольця, за співпрацю і сприяння зміцненню дружби між Вроцлавським медичним університетом та НМУ.

Директор Інституту гігієни та екології, професор С.Т. Омельчук у своєму виступі відзначив важливість такої плідної співпраці у майбутньому для вирішення проблем екологічного громадського здоров’я в країнах Європи.

Надзвичайний інтерес у учасників Конгресу викликали панельні дискусії, в яких взяли участь Голова Польського товариства громадського здоров’я, професор А. Фал, Головний санітарний інспектор Республіки Польща Я. Пінкас, Президент федерації роботодавців в охороні здоров’я, доктор Я. Краєвські, представники владних структур, практичної охорони здоров’я та наукових шкіл.

Обговорення у професійному середовищі перспектив розвитку громадського здоров’я в країнах Європи, має важливе значення для розбудови національної системи громадського здоров’я, її науково-практичного та освітнього напрямів.

Фахівці НМУ імені О.О. Богомольця презентували низку доповідей з актуальних проблем громадського здоров’я. Тези доповідей надруковано у профільному міжнародному журналі «Public Health Forum».

Співробітники НМУ імені О.О. Богомольця провели робочі зустрічі з польськими колегами, зокрема з Президентом Польського товариства громадського здоров’я, професором А М. Фалом, директором Інституту громадського здоров’я Ягелонського університету, професором К. Совадою, деканом факультету наук про здоров’я Вроцлавського медичного університету, професором Ж. Розінчук, заступником декана П. Карнеєм, науковим редактором видавництва ALUNA. О. Руденко та учасниками форуму з інших країн, у ході яких окреслено перспективи подальшої співпраці у сфері громадського здоров’я.

Плідними були наукові дискусії з українськими колегами, які представляли НМАПО імені П.Л. Шупика, Харківський національний медичний університет, Сумський державний університет, Українську медичну стоматологічну академію.

 

Прес-центр