НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УЧАСТЬ КАФЕДРИ КЛІНІЧНОЇ ІМУНОЛОГІЇ ТА АЛЕРГОЛОГІЇ З СЕКЦІЄЮ МЕДИЧНОЇ ГЕНЕТИКИ В НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ «МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДИТЯЧИХ ХВОРОБ»

28.04.2020

23-24 квітня 2020 року на кафедрі педіатрії №4 відбулася науково-практична онлайн-конференція з міжнародною участю «Міждисциплінарні підходи до діагностики та лікування дитячих хвороб». Завідувач кафедри клінічної  імунології та алергології з секцією медичної генетики професор Андрій Ігоревич Курченко разом із асистентом кафедри, кандидатом медичних наук, PhD Людмилою Олександрівною Туровою та студентами наукового товариства з медичної генетики презентували науково-практичні доповіді.

Своїми враженнями поділилися студенти-доповідачі наукової сесії молодих вчених та студентів.

Микола Киба, студент 5 курсу НМУ: «Ми разом із моїм науковим керівником Л.О.Туровою взяли участь у онлайн-конференції. Тема моєї науково-практичної роботи: “Вплив епігенетичних модифікацій кишкової мікробіоти на нервово-психiчну сферу дітей із розладами аутистичного спектру та епілепсією”. Участь в онлайн-конференції брав уперше і зрозумів, що це цікавий та потрібний досвід для кожного науковця. Учасники обговорювали багато важливих проблем сучасної медицини, було представлено багато цікавих клінічних випадків, зокрема: “Метаболічний синдром у поєднанні з синдромом обструктивного апное сну” (І.С.Палець), “Орфанні автозапальні захворювання: клінічний випадок CINCA/NOMID синдрому” (М.Ю Джус.), “Атопічний дерматит із сенсибілізацією до грибка роду Малассезія” (Д.І.Кононенко), “Вроджене порушення метаболізму, обтяженого мітохондріальною дисфункцією та гіпер-lg E-синдромом” (О.Г.Борохович) – та наукових досліджень: “Ефективність нейродієтології у реабілітації нейрогенетичних синдромів з порушенням метаболізму у дітей” (Л.А.Турова, А.И.Курченко), “Анафілаксія у практиці педіатра: розпізнавання та невідкладна допомога (Ю.М.Кривонос), “Синкопе у дітей. Алгоритм прийняття клінічного рішення для лікарів первинної ланки” (Г.В.Гнилоскуренко, Р.В.Терлецький), “Сучасні підходи до оптимізації харчування населення. Фортифікація та саплементація” (Т.Д.Клець), “Особливості перебігу неонатального сепсису у дітей, народжених від батьків, які проживають в різних зонах геохімічного забруднення” (О.В. Власова, Л. О.Безруков). Конференцію було проведено чітко і конструктивно. Я відкрив для себе цікаві й абсолютно різнопланові доповіді. Мав унікальну можливість віртуально обмінюватися думками, поглядами з її учасниками. Бажаю всім успіхів у щоденній праці та творчого натхнення у наукових пошуках!»

Олена Барахович, студентка 4 курсу НМУ: «На конференції я виступила  з доповіддю на тему: «Клінічний випадок вродженого порушення метаболізму обтяженого мітохондріальною дисфункцією та гіпер-lg E-синдромом» та здобула диплом за кращий клінічний випадок. Участь у конференції надихнула мене займатися науковою діяльністю в подальшому, адже це дуже гарний досвід та ґрунтовні знання для клініциста в майбутньому. Мені дуже сподобалися виступи студента Микити Нечаєва за високий рівень знань і лаконічну подачу матеріалу та мого наукового  керівника Л.О.Турової за актуальну тему доповіді «Ефективність нейродієтології в реабілітації нейрогенетичних синдромів з порушенням метаболізму у дітей», яка містила практичну інформацію для щоденної роботи лікаря-педіатра».

Кафедра клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики висловлює особливу подяку оргкомітету кафедри педіатрії №4 за високу організацію конференції, зручний інтерфейс для доповідачів і учасників та можливість взяти в ній участь обдарованим студентам. Науково-практична конференція відзначилася різноманіттям тем, які свідчать про важливість міждисциплінарного підходу до діагностики та лікування маленьких пацієнтів із різними захворюваннями.

 

 

 

 

Прес-центр за матеріалами кафедри клінічної  імунології

та алергології з секцією медичної генетики