НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УЧАСТЬ КАФЕДРИ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ, БІОЛОГІЧНОЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЧНОЇ ХІМІЇ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ У 79-МУ ВСЕСВІТНЬОМУ КОНГРЕСІ ФАРМАЦІЇ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ НАУК, ЯКИЙ ВІДБУВСЯ В ОБ’ЄДНАНИХ АРАБСЬКИХ ЕМІРАТАХ

02.10.2019

22-26 вересня 2019 року в Абу Дабі (ОАЕ) відбувся 79-й Всесвітній Конгрес Фармації та Фармацевтичних наук Міжнародної Фармацевтичної Федерації (79th FIP World Congress of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences), головною темою якого стала «Нові горизонти для фармації – навігація вітру змін».

Серед 2522 делегатів Конгресу, які представляли  114 країн світу, були відомі вчені, фармацевти, регулятори та інші зацікавлені особи. У ході роботи форуму розглядалися найбільш актуальні питання фармацевтичної науки, практики та освіти. Перед усім йшлося про розвиток нових технологій – діджиталізація фармацевтичної сфери та системи охорони здоров’я, розширення професійної ролі фармацевта для покращення якості лікування пацієнтів, розвиток та розширення програм щодо вакцинації пацієнтів в умовах аптеки, ролі фармацевта у використанні виробів медичного призначення з метою діагностики та моніторингу лікування в умовах аптеки, а також гендерної рівності у фармації та фармацевтичних науках.

У роботі  конгресу взяла участь  асистент кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії нашого Університету Катерина Мацькевич, яка  представила  стендову доповідь на тему «Іnfluence of new original compounds with antihypertensive and cardioprotective properties on the fatty acid profile of lipids in rat myocardium and aorta», підготовлену в співавторстві з науковим керівником д.мед.н., професором І.В. Ніженковською та доцентом кафедри к.фарм.н. В.П. Нарохою, яка викликала  неабиякий інтерес учасників конгресу. Крім того, Катерина Мацькевич взяла участь в роботі спільноти молодих фармацевтів FIP Young Pharmacists Group та у засіданнях, де обговорювалося питання проведення FIP в Україні в 2022 році.

 

Кафедра фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії НМУ