НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УЧАСТЬ ФАХІВЦІВ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ У ПЕРШОМУ УКРАЇНО-НІМЕЦЬКОМУ СИМПОЗІУМІ З ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

27.09.2019

Викладачі кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця взяли участь у Першому українсько-німецькому симпозіумі з громадського здоров’я «Громадське здоров’я в соціальному та освітньому просторі – виклики сьогодення і перспективи розвитку». Науково-практичний захід відбувся 25-26 вересня 2019 року на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.

У симпозіумі взяли участь викладачі з Акконського гуманітарного університету (Берлін, Німеччина), із закладів вищої освіти України, Центру громадського здоров’я МОЗ України, закладів практичної охорони здоров’я.

З вітальним словом перед учасниками форуму виступив ректор ТНМУ, професор М.М.Корда та професор Акконського гуманітарного університету Тімо Ульрих. Скайп-зв’язком передав вітання зібранню генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України В.І.Курпіта, який розкрив основні завдання з розбудови громадського здоров’я в національному і регіональному контексті.

З великою цікавістю науковці та практики охорони здоров’я заслухали повідомлення зарубіжних гостей – викладачів Акконського гуманітарного університету, професора Тімо Ульриха, координатора наукових досліджень Ґабі Фельдман та дослідниці Інституту громадського здоров’я Аріни Левчаєвої.

До програми заходу було включено 7 доповідей від співробітників кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця.

На пленарному засіданні з доповіддю «Пріоритети освітньої діяльності у сфері громадського здоров’я» виступила завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця, професор Т.С.Грузєва. Доповідь викликала значний інтерес учасників форуму.

Проблеми розвитку кадрового потенціалу системи громадського здоров’я було порушено у доповідях представника Центру громадського здоров’я М.В.Рябінчука, декана факультету здоров’я та фізичного виховання Ужгородського національного університету, професора І.С.Миронюка, керівника Школи охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія», доцента Т.П.Юрочко, завідувача кафедри громадського здоров’я Національного університету «Острозька академія», доцента І.В.Гущука  та інших учасників.

Між представниками НМУ імені О.О. Богомольця і Акконського гуманітарного університету досягнуто домовленостей про співпрацю в контексті розвитку науково-освітнього напряму громадського здоров’я.

 

Кафедра соціальної медицини та громадського здоров’я НМУ імені О.О. Богомольця