НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

У ЦИБЛЯХ НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ ВІДБУЛАСЯ 2-а НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ТА СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

10.06.2019

Головували на заході, який відбувся 7 червня 2019 року в Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни, що в селі Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області, директор УДМСЦВВ, заслужений лікар України Ю.О.Гріненко, завідувач кафедри загальної і медичної психології НМУ імені О.О.Богомольця, професор М.М.Матяш, завідувач кафедри психології Переяслав-Хмельницького  педагогічного університету, професор Г.О.Хомич.

Але розпочато було конференцію з Божої молитви, яку виголосив клірик Свято-Воскресенського храму міста Переяслава-Хмельницького отець Михайло Юрченко. Учасників заходу привітала також заступник міністра у справах ветеранів України, полковник запасу Оксана Гаврилюк. Вона запевнила присутніх, що відомство, яке вона представляє, фактично перебуває на стадії становлення, а проблеми, винесені на порядок денний конференції у Циблях, мають стати актуальними напрямками роботи Мінвету.

Крім зазначених науковців, а до цього списку варто ще додати завідувача кафедри глибинної корекції і психолого-соціальної реабілітації Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького, академіка НАПН України, професора  Т.С.Яценко, з цікавими доповідями виступили делегати-практики з різних областей України. Так, «Досвідом медико-психологічної реабілітації в Кропивницькому обласному госпіталі ветеранів війни» поділився його директор Г.П.Сябренко. Заклад, який він представляє, цілком слушно вважають піонером і одним із флагманів реабілітаційної справи воїнів в Україні. Великий інтерес викликала доповідь «Комплексна реабілітація учасників бойових дій» директора КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» М.М.Литвиненка. Актуально прозвучали й міркування лікаря-психолога Республіканського центру нейротравми на базі КП «Рівненський обласний госпіталь ВВ» Г.Б.Гапич – «Нейропсихологічні аспекти реабілітації пацієнтів з нейротравмою та її наслідками».

Був на конференції зворушливий і щемливий момент – виступ наукового співробітника Державного інституту сімейної та молодіжної політики Н.М.Комарової. На жаль, чорне крило війни не обійшло стороною цю мужню жінку, її родину. Якоїсь миті Михайло Матяш підвівся зі свого місця у президії і підійшов до пані Надії, яка стояла на трибуні, аби підтримати доповідачку. На щастя, хвилинний напад болю минув…

Емоційною виявилась доповідь учасника бойових дій тренера НЛП, FPF Т.С.Ткаченка «ПТСР – роль консультанта в процесі абілітації ветеранів». Тимофій Ткаченко вважає, що в уяві людини, яка повернулася «звідти», треба формувати не стереотип пережитого лиха і жахіть. Звісно, це дуже непросто, але цю людину треба переконати, що вона отримала… дар! Так, війна дала їй змогу побачити і відчути те, що для багатьох є недоступним. Тобто мусимо формувати почуття героя, а не випадкової жертви страхітливих обставин. Важко сказати, чи всіх присутніх вдалося переконати тренерові НЛП, FPF, але, поза сумнівом, його спірна концепція має право на існування і осмислення іншими.

Пожвавив солідний плин конференції виступ президента платформи “Anomaly” Девіда Пластера «Наважся зробити неможливе!». Американець, який не перший рік живе в Україні, відразу застеріг, що виголосить свою доповідь мовою… суржик і в цілому дотримав слова. За допомогою графіків і діаграм, проектованих на екран, аудиторія зрозуміла-таки суть його досвіду.

Після обіду відбулося секційне засідання конференції, яке складалося з більш як десяти різнопланових виступів, майстер-клас психологічних технік і круглий стіл «Психологічна допомога у світі, що змінюється».

Прес-центр