НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

У РОБОТІ ШКОЛИ-СЕМІНАРУ «ПИТАННЯ НУТРИЦІОЛОГІЇ У ПАЦІЄНТІВ З ТЯЖКОЮ СОМАТИЧНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ» ВЗЯЛА УЧАСТЬ КАФЕДРА ПЕДІАТРІЇ № 1 НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

30.09.2019

25 вересня 2019 року в рамках третього Національного  форуму з дитячої паліативної допомоги пройшла школа-семінар «Питання нутриціології у пацієнтів з тяжкою соматичною патологією». Захід провели кафедра педіатрії № 1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Міжнародний фонд “Відродження”, Українська спілка ентерального та парентерального харчування, ГО “Орфанні захворювання України” та клініка педіатрії, нутріціології та метаболічних захворювань Меморіального інституту здоров’я дитини (Варшава, Польща).

Професор С.О Дубров. представив доповідь, у якій йшлося про особливості ентерального та парентерального харчування у дітей. Доцент Н.І. Балацька зупинилася на критеріях діагностики хронічної білково-енергетичної недостатності. Професор Януш Ксьонжик поділився досвідом організації нутритивної допомоги у Польщі. Зазначений напрямок у Варшаві було запроваджено 27 років тому. Сьогодні більше сотні дітей з синдромом недостатності кишківника знаходяться повністю на парентеральному харчуванні. Ці дітки відвідують школу, займаються спортом, ведуть активний спосіб життя.

Харчування через гастростому є одним із важливих напрямків корекції хронічної білково-енергетичної недостатності. На жаль, в Україні цей метод практично не використовується. Професор Януш Ксьонжик описав переваги та основні покази до гастростом,  представив різні види  гастростом та зупинився на  можливих ускладненнях. Анатолій Сергієнко продемонстрував техніку встановлення гастростоми, особливості догляду. Виступи Тетяни Заморської та Лариси Волошиної дозволили оцінити як змінилося життя діток після встановлення ґудзикових гастростом.

Наступним блоком школи було тривале парентеральне харчування. Професор Януш Ксьонжик представив добові потреби дітей в основних нутрієнтах  та поділився власним досвідом ведення дітей з синдромом короткої кишки. Професор В.С. Березенко  зупинилася на печінкових ускладненнях тривалого парентерального харчування та шляхах їх усунення. Наталія Карпенко та Ірина Яковлева представили власний дослід тривалого парентерального харчування діток із синдромом короткої кишки.

Школа проводилася для лікарів паліативної та хоспісної допомоги, спеціалістів орфанного кабінету,  фахівців третинної ланки  медичної допомоги з Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» та ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології».

 

Кафедра педіатрії №1