НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

У НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ТРИВАЄ ОБ’ЄКТИВНИЙ СТРУКТУРОВАНИЙ КЛІНІЧНИЙ ІСПИТ (ОСКІ-1), ЯКИЙ ОХОПЛЮЄ СТУДЕНТІВ ТРЕТІХ КУРСІВ УНІВЕРСИТЕТУ

05.06.2019

Іспит, що давно є нормою у цивілізованій Європі, запроваджено в НМУ імені О.О. Богомольця з минулого року. За зразок було взято ОСКІ в медичних навчальних закладах сусідньої Польщі.

«В організаційному плані, – зазначив секретар екзаменаційної комісії, старший лаборант кафедри пропедевтики №2 НМУ Ярослав Кармазін, – порівняно з минулим роком нічого не змінилося. Зате результати торішніх ОСКІ дали змогу визначити деякі слабкі місця і прорахунки в навчальних програмах різних факультетів, а відтак – відповідним чином їх скоригувати, зокрема збільшити кількість тренінгів там, де в цьому є потреба».

Щоб ОСКІ-1 проходив чітко, складено графік на весь період з 3 по 20 червня. Усе розписано до хвилини. На кожну з 12 станцій, що являють собою кабінети з відповідним обладнанням, призначено по 1 викладачу, в окремих випадках – по 2. У ролі умовних хворих задіяно волонтерів – студентів старших курсів Університету. Деякі процедури студенти, що екзаменуються, виконують на муляжах і тренажерах, але обстановка є максимально наближеною до реальної. За один день ОСКІ-1 проходять 112 студентів, поділених на 8 груп. На проходження однієї станції дається 5 хвилин. З урахуванням переходів із кабінету в кабінет весь ОСКІ займає 70 хвилин.

Екзаменаційну комісію очолює декан медичного факультету №1 НМУ, професор В.С. Мельник. Готують ОСКІ і приймають іспит викладачі кафедр пропедевтики, хірургії і педіатрії.

Студентка 3-го курсу медичного факультету №1 НМУ Яна Опришко виходить з корпусу у доброму гуморі – її індивідуальний лист проходження станції ОСКІ-1 засвідчує, що з усіма завданнями вона впоралася, зокрема успішно подолала й обов’язкові – надання допомоги при травмі і серцево-легеневу реанімацію, без чого іспит може вважатися не складеним.

«Але хвилювання було, – ділиться враженнями дівчина. – Особливо на перших станціях. Погубили фонендоскопи навіть (посміхається). Але швидко заспокоїлися, пригадали тренінги, теорію…».

«З появою ОСКІ-1, – додає Ярослав Кармазін, – зросло і значення тренінгів. Ті студенти, які їх регулярно відвідували, проблем на іспиті практично не мають. Якщо ж дехто не вважає за потрібне це робити, то бувають і конфузи. Хоча, треба визнати, що таких небагато».

Графік ОСКІ-1 виконується без збоїв. Передбачено, що наприкінці іспиту до нього підключаться й іноземні студенти.

Прес-центр