НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

У НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ПРОЙШОВ ДЕНЬ ДОНОРА

10.05.2019

8 травня 2019 року у приміщенні медичного пункту НМУ імені О.О. Богомольця успішно пройшов День Донора. Захід був ініційований студентами-активістами стоматологічного та медичного факультету №2. Цю ініціативу підтримав, організував і втілив у конкретну справу відділ лікувально-консультативної роботи Університету під керівництвом проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професора О.М.Науменка.

«Це вже другий за останній час День Донора в Університеті, – зазначив завідувач відділу комплектування донорських кадрів Київського обласного центру крові С.П.Лісовенко, – Перший відбувся восени 2018 року. Повірте, досвід проведення подібних заходів центр має чималий. Але в НМУ завжди все організовано на високому рівні, необхідні процедури проходять чітко і злагоджено. Звертає на себе увагу активність самих донорів – студентів різних факультетів НМУ. Є тут свої лідери-організатори, такі, наприклад, як студент третього курсу стоматологічного факультету НМУ Руслан Саміґулін».

Ось у передпокої донорського кабінету трійця студенток другого курсу медичного факультету № 2 Тетяна Школа, Юлія Бутурлімова та Ірина Степанчук. Дівчата невдовзі займуть місця у спеціальних донорських кріслах. На столику – гранатовий сік і печиво. Настрій бадьорий. Як і всі інші донори, вони вважають за свій святий обов’язок допомогти тим, хто цього вкрай потребує. Як пояснив С.П.Лісовенко, здана студентами НМУ кров піде до дитячого онкодиспансеру, Боярської обласної дитячої лікарні, Київської обласної лікарні тощо.

А на другому поверсі медичного пункту НМУ – чимала черга тих, кому роблять аналіз крові, міряють тиск. Сюди поспілкуватися з донорами зайшли проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професор Р.Л.Скрипник, заступник ректора з наукової роботи, доцент С.А.Павловський.

Забір крові для різних аналізів проводиться за допомогою стерильних індивідуальних систем одноразового використання, що виключає ймовірність інфікування донорів ВІЛ, вірусними гепатитами тощо.

Прес-центр НМУ