НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

У МОРФОЛОГІЧНОМУ КОРПУСІ УНІВЕРСИТЕТУ ВІДБУЛИСЯ 41 НАУКОВІ ЧИТАННЯ ІМЕНІ АКАДЕМІКА О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

27.05.2019

24 травня 2019 року в аудиторії №1 морфологічного корпусу Університету пройшли 41-і наукові читання імені академіка О.О. Богомольця.

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко, який виступив зі вступним словом, назвав читання традицією, без якої важко уявити життя НМУ імені О.О. Богомольця. Запроваджені 1974 року, вони відбуваються регулярно.

У заході взяли участь: правнучка академіка О.О. Богомольця, народний депутат України, голова Комітету з питань охорони здоров’я,  професор О.В. Богомолець, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А. Канюра, в.о. проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор О.М. Власенко, завідувач кафедри патофізіології, професор Т.І. Панова.

Виступаючи перед присутніми, О.В. Богомолець зазначила, що Україна платить високу ціну за відсутність таких людей, яким був академік О.О.Богомолець, – “вчений, який протягом свого не такого вже й тривалого життя мислив завжди стратегічно, по-державницькому, ставив за мету збільшення тривалості і якості життя людини”. Професор Т.І. Панова запросила Ольгу Вадимівну взяти участь у наступних  42-х   читаннях, але вже як доповідача.

На жаль, за станом здоров’я, доповідач з Одеси, президент товариства патофізіологів України, професор А.І.Гоженко не зміг взяти участь у читаннях. Його доповідь «Сучасні уявлення щодо фізіології та патофізіології водно-сольового гомеостазу» виголосив учень – професор І.В.Савицький. Іван Володимирович відразу наголосив на тому, що доповідь уже звучала цього року з трибуни 18-х читань імені академіка В.В.Підвисоцького, які стали традицією в Одесі. Перед тим, як приступити до самої доповіді, він запропонував присутнім викладачам і студентам НМУ відеозвернення свого вчителя.

На завершення професор О.М. Науменко вручив професорові І.В. Савицькому  спеціальний диплом учасника читань для А.І.Гоженка, а також для нього особисто.

Прес-центр