НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

У Києві відбувся Перший україно-польський конгрес «Інноваційні технології в оториноларингології»

08.04.2019

5-го квітня у Києві в Холі Чемпіонів НСК «Олімпійський» відбувся Перший україно-польський конгрес «Інноваційні технології в оториноларингології». Ця визначна наукова подія стала можливою завдяки тісній співпраці та партнерським стосункам між Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Варшавським медичним університетом, зокрема, тісним творчим зв’язкам науковців профільних кафедр обох навчальних закладів. Уже понад три роки минуло відтоді, як була підписана Угода про співпрацю між нашими Університетами. За ці роки проводився обмін науковим і практичним досвідом. Так, відбулися майстер-класи з отохірургії, співробітники кафедри НМУ навчалися на тематичних курсах на базі кафедри і клініки оториноларингології Варшавського медичного університету. Співробітники кафедри НМУ також брали участь в Польсько-литовському Конгресі оториноларингологів.

У вступному слові Президент Першого україно-польського конгресу, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи професор Олександр Науменко привітав учасників форуму, відзначив активну підтримку Конгресу з боку європейської творчої спільноти і висловив сподівання, що цей захід буде традиційним і стане постійним науковим майданчиком для обміну інноваційними технологіями.

Віце-президент Першого україно-польського конгресу, завідувач кафедри і клініки оториноларингології Варшавського медичного університету, Президент Європейської асоціації хірургів основи черепа, професор Казімеж Нємчік запевнив у повній підтримці наукового заходу з боку керівництва Варшавського медичного університету та висловив надію, що Конгрес стане ще одним важливим кроком в популяризації здобутих досягнень і визначить напрямок науково-практичних питань, які потрібно вирішувати у майбутньому.

Від представників вітчизняних оториноларингологів виступив віце-президент НАМН України, директор Інституту оториноларингології ім. О.С. Коломійченка, академік Дмитро Заболотний. Він привітав учасників Конгресу та висловив побажання, щоб наукові розробки, представлені на форумі, якнайшвидше лягли в основу практичної діяльності.

Під час роботи Конгресу було заслухано понад 30 доповідей з проблем лікування захворювання вуха, носа та приносових пазух, патології глотки, гортані та лоронкології. Науковці нашої кафедри також підготували доповіді із зазначених проблем, які викликали жвавий інтерес та дискусію в учасників форуму.