НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ТРЕНІНГИ OSCE-1 МОВОЮ СТУДЕНТІВ

10.04.2019

Починаючи з жовтня 2018 року на медичному факультеті №3 проводиться регулярний цикл тренінгів з підготовки до практично-орієнтованого іспиту OSCE-1 для студентів 3-го курсу. Кожен студент 3 курсу медичного факультету №3 мав змогу відпрацювати навички, отримані на кафедрах педіатрії №4, загальної хірургії №1, пропедевтики внутрішньої медицини №1.

 У проведенні тренінгів взяли участь асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Євгеній Дьомін (станція серцево-легеневої реанімації); асистент кафедри педіатрії №1 Юрій Резніков (станція антропометрії дитини до року); студентка 4-го курсу Вікторія Музика, яка проводила тренінги зі станцій ПХО рани та накладання швів, визначення групи крові за цоліклонами, травма (зупинка кровотечі різними методами);  студент 4-го курсу Микита Пономарьов (станція ін’єкцій) та студент 6-го курсу Станіслав Школьний (тренінг реєстрації та інтерпретації ЕКГ).

У грудні студенти 3-го курсу факультету мали чудову нагоду відвідати OSCE–центр, розміщений в морфологічному корпусі Університету та відпрацювати практичні навички на 3-х станціях: СЛР, антропометрія, реєстрація ЕКГ. В організації та проведенні тренінгу взяли участь: декан медичного факультету №3 професор О.В. Виговська, завідувач кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини професор А.М. Гринзовський, доцент кафедри внутрішньої медицини №4 М.Л. Шараєва, асистент кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини Ю.М. Бойко та асистент кафедри педіатрії №1 Ю.П. Резнікова.

6 квітня 2019 року відбувся останній тренінг з шести станцій (серцево-легенева реанімація, антропометрія дитини до року, розпитування та фізикальне обстеження хірургічного пацієнта, визначення груп крові, ПХО рани). Цей тренінг проводився за участі асистента кафедри педіатрії №1 та куратора 3-го курсу медичного факультету №3 Ю.П. Резнікова (завідувач кафедри – професор В.С. Березенко), аспіранта кафедри загальної хірургії №1 Л.В. Левченко (завідувач кафедри – професор О.І. Дронов) та асистента кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Є.Ю. Дьоміна (завідувач кафедри –  член-кореспондент НАМН, професор Ф.С Глумчер).

За цей час наші третьокурсники стали не лише слухачами, а й активними учасниками тренінгів, які допомагають в набутті клінічних компетентностей та комунікативних навичок вкрай необхідних у роботі майбутнього лікаря-педіатра.

З минулого навчального року за сприяння декана факультету, професора О.В. Виговської на медичному факультеті №3 започатковані й успішно реалізуються тренінги «OSCE  мовою студентів». У 2018 році всі студенти факультету з першої спроби вдало склали практично-орієнтований іспит  OSCE. Подібний формат відпрацювання й засвоєння практичних навичок користується попитом у студентів. До заходів із великим задоволенням, крім студентів медичного факультету №3, залучаються студенти інших медичних факультетів (№1, №2, №4, ФПЛЗСУ).

Деканат медичного факультету №3