НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СТУДЕНТАМ-ТРЕТЬОКУРСНИКАМ РІЗНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ НМУ БУЛА НАДАНА МОЖЛИВІСТЬ ПЕРЕСКЛАСТИ ОСКІ

29.08.2019

Як і перше складання ОСКІ – об’єктивного структурованого клінічного іспиту, захід проходив у спеціальному приміщенні морфологічного корпусу НМУ імені О.О. Богомольця 29 серпня 2019 року. Кількість станцій – 12, порядок їх проходження і критерії оцінки лишилися тими самими. Жорсткішими стали умови зарахування. Якщо раніше достатньо було успішно пройти 7 станцій (при цьому дві обов’язкові – легеневу реанімацію і допомогу при травмі), то тепер їх стало 9 або 8 за умови подальшого «волонтерства» (перебування у ролі пацієнтів і потерпілих) того, хто складає іспит.

Ми застали завершальну стадію екзаменування перших 14 осіб. Це переважно студенти медичного факультету №2. «І це невипадково, – говорить заступник декана, старший викладач кафедри патофізіології Ю.В.Перепелиця, яка прийшла «повболівати» за своїх студентів. – Адже наш третій, а тепер уже четвертий курс виявився цього року одним з найуспішніших при складанні Кроку-1. З різних причин частина третьокурсників не впоралася з першого разу із ОСКІ. Цьому контингентові й надали можливість довести, що їхня невдача за першої спроби була прикрою випадковістю».

Секретар екзаменаційної комісії, старший лаборант кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №2 Ярослав Кармазін констатує в цілому успішне проходження ОСКІ першою групою. Після невеликої паузи лунає досить гучний дзвоник, який сповіщає про початок наступної зміни. «Казав першого разу, повторюю і зараз, – зазначає пан Ярослав: – якщо студент сумлінно відвідує практичні заняття і вправно пов’язує їх із теорією, ОСКІ не стає для нього чимось надскладним і нездоланним».

Як приклад, студентка медичного факультету №2 НМУ Анна Бистрякова, яка розповіла, що першого разу сильно перехвилювалася, тому забула «спитати в пацієнта про можливу реакцію його організму на алергени». Крок-1 вона склала успішно, а тепер – і ОСКІ, набравши максимальну кількість балів – 12.

Прес-центр