НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СТАЖУВАННЯ ФАХІВЦІВ УНІВЕРСИТЕТУ В КЛІНІКАХ «MIRIAM», «RHODE ISLAND», США

22.03.2018

Закінчилося тритижневе стажування фахівців Національного медичного університету імені О.О. Богомольця: клінічного ординатора кафедри фтизіатрії та пульмонології Мамотенка Андрія та студентки 6-го курсу медичного факультету №3 Кухарівської Юлії в місті Провіденс, штат Род-Айленд, США.

Основна частина поїздки присвячена актуальним питанням сучасної діагностики і лікування інфекційних захворювань, туберкульозу легень, позалегеневого туберкульозу, ВІЛ-інфекції у пацієнтів різних вікових груп. Можливість спостереження дорослих пацієнтів була надана лікарнею «Miriam», дітей – лікарнею «Rhode Island». Оглядові кімнати клінік обох лікарень оснащені сучасною апаратурою та потрібними матеріалами для проведення забору аналізів. Палати в стаціонарі облаштовані всім необхідним як для реалізації лікувального процесу, так і для комфорту пацієнтів. Щодня в конференц-залах та аудиторіях обох лікарень проводились різноманітні тренінги, конференції, лекції. Серед яких: «Абсцеси, спричинені нетуберкульозними мікобактеріями», «Ведення вагітних жінок з ВІЛ-інфекцією», «Алергічні реакції при прийомі антибіотиків пеніцилінового ряду у дітей», «Застозування аміноглікозидів в сучасній медицині, побічні дії», «Професійне вигорання» тощо. Щопонеділка – звіт-аналіз щодо призначеного лікування, проведених маніпуляцій і консультацій стаціонарних хворих інфекційного відділення. Щовівторка проводився прийом хворих в туберкульозній клініці. Щочетверга презентувались доповіді с приводу цікавих клінічних випадків інфекційних хворих.

В лікарні «Rhode Island» кожного ранку всереду та п’ятницю проводилась нарада лікарів і обговорення тактики ведення інфекційних пацієнтів дитячого віку. Під час третього тижня стажування, відбулася поїздка стажерів до Бостонського університету, де клінічним ординатором кафедри фтизіатрії та пульмонології Мамотенко Андрієм була представлена доповідь про діагностику, профілактику і лікування туберкульозу легень в Україні, з подальшою дискусією і обговоренням питань, що цікавили іноземних колег.

Цікавим виявилось те, що лікарі-інфекціоністи, фтизіатри та педіатри не зобов’язані носити уніформу, оскільки біля палат хворих з інфекцією, що передається повітряно-крапельним чи контактним шляхом знаходяться ящики з одноразовими халатами, масками, рукавичками, апарати з дезінфекційним засобом. Підсумки стажування: обмін досвідом, професійний та науковий ріст, здобуття безцінного досвіду у роботі інфекційного відділення, вдосконалення професійних компетентностей, ознайомлення з структурою роботи системи охорони здоров’я в США. Сподіваємось, що попереду ще безліч цікавих і корисних стажувань, котрі допоможуть зробити нашу медицину якіснішою і сучасною.

Деканат медичного факультету №3
Кафедра фтизіатрії та пульмонології