НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СПРОСТУВАННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА САЙТІ "ТСН"

17.07.2014
Головному редактору сайту
Телевізійної служби новин телеканалу «1+1»
пані У.С. Кондратенко
Національного медичного університету
імені О.О. Богомольця
Щодо публікації на сайті телеканалу недостовірної інформації
Шановна Уляно Степанівно!
Публікація містила інформацію про те, що ректор університету Катерина Амосова нібито сприяла виключенню тих студентів, які голосували проти її призначення, а також самовільно позбавила їх стипендій. Крім того, в тексті статті вказувалось, що пані Амосова тривалий час була особистим лікарем-кардіологом колишнього президента Віктора Януковича, і саме ця обставина нібито посприяла її призначенню.
Ми з повагою ставимося до телевізійного каналу «1+1» та Телевізійної служби новин, вдячні за об’єктивне висвітлення подій, пов’язаних із намаганням колишнього ректора пана Москаленка повернутися на посаду, яку він втратив внаслідок власної корумпованості та недемократичності. Однак зараз викладацький склад та студенти університету неприємно вражені наклепом, що був опублікований на сайті програми «ТСН», та не можуть залишатися байдужими до неправдивого висвітлення подій.
На сьогодні  Катерина Амосова є легітимним ректором університету. Її було обрано на цю посаду на законних підставах, згідно наказу Міністра охорони здоров‘я  України, відповідно до частини другої ст. 18 та 39 Закону України «Про вищу освіту» та рішення Конференції трудового колективу від 11.06.2014 року.
Автори публікації, висуваючи серйозні звинувачення, не звернулися за поясненнями ані до працівників університету, ані до студентської спільноти, голослівно заявляючи про «жорстокі злодіяння» пані Амосової. Водночас, офіційна статистика Національного медичного університету імені О.О. Богомольця свідчить про те, що за час перебування Амосової К.М. на посаді ректора жодних рішень щодо виключення студентів або позбавлення їх стипендій не приймалось (довідки про це додаються).
Працівники університету збентежені однобоким та відверто неправдивим висвітленням подій, пов‘язаних з діяльністю НМУ імені О.О. Богомольця. Найбільше обурення викликає той факт, що компрометуюча інформація була опублікована під час вступної кампанії, що може негативно відзначитися на авторитеті навчального закладу.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про телебачення та радіомовлення» забороняється поширення інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи.
 Частина 3 ст. 277 ЦК України встановлює презумпцію недостовірності негативної інформації: ”негативна інформація, поширена про особу, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного”.
Враховуючи викладене, Національний медичний університет  імені             О.О. Богомольця
ВИМАГАЄ: