НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ ПЕДІАТРІЇ № 2 НМУ ГІДНО ПРЕДСТАВИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА 10 ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ПЕДІАТРИЧНОМУ КОНГРЕСІ У ХОРВАТІЇ

12.10.2021

З 7 по 9 жовтня у Загребі (Хорватія) пройшов 10-й Європейський педіатричний конгрес (Europaediatrics), на якому обмінювались досвідом та плідно спілкувались у очному режимі науковці та дитячі лікарі багатьох країн, зокрема й з України. Конгрес став кульмінаційним моментом діяльності Європейської Педіатричної Асоціації і Союзу Національних Європейських Педіатричних Товариств і Асоціацій (EPA-UNEPSA). Цей флагманський захід є прекрасною традицією єднання педіатрів і фахівців з медицини дитинства зі всієї Європи.

Головними темами були проблеми імунопрофілактики, діагностики та лікування COVID-19 у дітей та мультисистемного запального синдрому при COVID-19 у дітей з хронічними захворюваннями. Значну увагу було приділено метаболічним захворюванням, проблемам підліткового віку, респіраторній патології, інфекційним хворобам, проблемам ментального здоров‘я дітей.

Понад 100 лекторів у понад 600 доповідях з усіх країн Європейського континенту надали найсвіжішу інформацію про поточну ситуацію щодо стану Педіатрії у Європі та світі і про сучасні виклики перед нашою професією.

Співробітники кафедри педіатрії № 2 – доцент, кандидат медичних наук В.С. Хоменко та асистент, кандидат медичних наук О.В. Ємець безпосередньо  брали  участь у роботі Конгресу та представили результати трирічних наукових досліджень у доповіді «Comparative characteristics of the Etiological spectrum of acute viral respiratory infections in pediatric patients in Ukraine during 2018-2020» (V.E. Khomenko, O.V.Iemets, O.P. Volosovets, S.P. Kryvopustov, T.R. Umanets, O. V. Mozyrska), що з великою цікавістю була сприйнята учасниками форуму.

 

Кафедра педіатрії № 2