НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ НЕВРОЛОГІЇ ТА КАФЕДРИ ОПИСОВОЇ ТА КЛІНІЧНОЇ АНАТОМІЇ

13.10.2021

На базі кафедри описової та клінічної анатомії НМУ імені О.О. Богомольця відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків двох кафедр: кафедри неврології та кафедри описової та клінічної анатомії на тему: «Бульбарна група черепних нервів. Бульбарний та псевдобульбарний синдроми у практиці невролога» під керівництвом  доктора медичних наук, професора Лариси Іванівни Соколової, доцентів Катерини Володимирівни Антоненко та Тетяни Анатоліївни Довбонос, а також асистента кафедри описової та клінічної анатомії Андрія Ярославовича Янчишина.

У засіданні взяли участь понад 40 студентів 1-6 курсів. Привітав учасників занять керівник студентського гуртка кафедри описової та клінічної анатомії А.Я. Янчишин, який підкреслив важливість комунікації між двома кафедрами та доповнення теоретичних знань клінічними.

Першим з доповіддю на тему: «Анатомія ХІ та Х пари черепних нервів» блискуче виступив студент 4-го курсу, медичного факультету № 4 Станіслав Дащенко. Від детально розповів про особливості  анатомії вище названих пар черепних нервів.

Студентка 2-го курсу медичного факультету № 2 Мілена Коршунова виступила на тему: «Анатомія ХІ та ХІІ пари черепних нервів». Під час свого виступу разом з гуртківцями вона провела перевірку функцій додаткового нерву, вказала на особливості будови та іннервації ХІ та ХІІ пар черепних нервів.

Третьою прозвучала доповідь на тему: «Бульбарний синдром у практиці невролога» студентки 5-го курсу медичного факультету №2  Анастасії Шкварок. Вона розповіла про особливості клінічної картини даного синдрому, провела диференційну діагностику бульбарного з псевдобульбарним синдромом та детально розповіла, при яких захворюваннях може проявитись бульбарний синдром. Свій виступ студентка доповнила численними відео для покращення наочного сприймання та запам’ятовування.

З останньою доповіддю виступила староста гуртка кафедри неврології, студентка 6-го курсу, медичного факультету № 1 Олена Полюхович на тему: «Псевдобульбарний синдром в практиці невролога». Вона розглянула питання клінічної симптоматики даного синдрому, продемонструвала яскраві відео насильницького плачу та сміху, а також розповіла про дослідження нового препарату, який у перспективі може бути основою симптоматичного лікування психічних порушень псевдобульбарного синдрому.

Професор Соколова Лариса Іванівна подякувала всім учасникам за прекрасно підготовлені доповіді, відзначила також зацікавленість студентів, які у вечірній час, після пар прийшли на засідання, щоб, отримати нові знання, наголосивши на важливості співпраці між кафедрами. Анатомія є фундаментальною наукою, і вже з першого курсу студенти отримують базові знання щодо будови людського організму. У подальшому, на 4-му курсі на кафедрі неврології студенти поглиблюють отримані знання з анатомії нервової системи та вивчають різноманітні клінічні захворювання.

Після завершення гуртка асистент кафедри описової та клінічної анатомії Андрій Ярославович Янчишин провів дуже цікаву екскурсію для всіх бажаючих у класі кафедри анатомії для ознайомлення з колекцією унікальних анатомічних препаратів різних органів та систем. Учасники гуртка довго не хотіли розходитися та обговорювали питання виконання майбутніх наукових робіт та ймовірних спільних наукових проектів.

 

 Кафедри неврології та описової та клінічної анатомії