НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ШКОЛА–СЕМІНАР «ПРОБЛЕМИ БІОЕТИКИ ТА ФІЗИКИ ЖИВОГО» ПРОВЕЛА ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ У ДИСТАНЦІЙНОМУ РЕЖИМІ

24.04.2020

За складних для нашого суспільства часів у студентів-медиків виникає додаткова мотивація та «умови» для роздумів про глобальні проблеми людства. Тому не випадково під час карантину темою чергового дистанційного засідання школи-семінару «Проблеми біоетики та фізики живого» стало обговорення біо- та екоетичних  проблем сучасного світу.

Поштовхом для цього обговорення став сюжет відомого документального фільму «Дім» ( “Home”, 2009 ).  У дистанційному форматі в обговоренні взяли участь студенти-медики першого курсу НМУ.  Наприклад, студентка Анастасія Шинкар так висловила свої роздуми стосовно теми: «Особливо зараз, в період пандемії, коли над людьми нависла небезпека і ми маємо приклад біологічної катастрофи, люди повинні осмислити свої дії щодо планети. Адже продовжуючи нехтувати природою, ми наражаємо себе ще на більшу небезпеку у майбутньому. Це чудово видно у фільмі, де знято краєвиди безводних рік, тварини, що вимирають, люди, що страждають від природних катаклізмів і покинуті міста після катастроф, подібних до Чорнобиля. Непоправної шкоди природі вже завдано. Це беззаперечно! Але ще  можливі шляхи уникнення подальших негативних змін. Треба  подивитися на ситуацію у світі глобально, думати про наслідки та шукати можливих шляхів до майбутнього у гармонії с природою».

Тема нашого дистанційного обговорення перетинається, на жаль,  із сучасністю, і це не тільки пандемія коронавірусу. Засідання пройшло напередодні відомої трагічної події, якою став вибух на Чорнобильській атомній станції у квітні 1986 року. Запрошуємо приєднатися до подальшого обговорення і переглянути коментарі до нашого семінару за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=iz9kHI5YIqs

Прес-центр за матеріалами засідання школи-семінару «Проблеми біоетики та фізики живого»