НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

РОЗПОЧАВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ КУРС "БАРІАТРИЧНА ХІРУРГІЯ"

15.03.2016

З 14 березня 2016 року в Національному медичному університет імені О.О. Богомольця освоюватимуть нові методи оперативних втручань з лікування надлишкової ваги. Двотижневий курс вдосконалення під назвою «Баріатрична хірургія» проходитиме на базі кафедри загальної хірургії №2 під керівництвом завідувача кафедри, доктора медичних наук, професора Олександра Іоффе.

Навчання проводитимуть для лікарів-хірургів та інтернів за спеціальністю «хірургія».
Курс, який передбачає семінари та практичні заняття, розрахований на вдосконалення навичок з лапароскопічної баріатричної хірургії – операцій по зменшенню шлунку. Навчання дозволить лікарям освоїти нові методи хірургічного лікування ожиріння, метаболічного синдрому, технічних прийомів основних оперативних втручань для зменшення маси тіла.

Організатори навчання вважають, що розповсюдження ожиріння серед населення України та низька ефективність консервативних методів лікування потребує широкого впровадження в хірургічну практику баріатричних мініінвазивних методів.

Серед переліку практичних навичок, які зможуть освоїти лікарі під час навчання – підготовка лапароскопічної апаратури до операції, стерилізація лапароскопічного інструментарію, накладення пневмоперитонеуму за допомогою голки Вереша, накладення пневмоперитонеуму за допомогою троакару Хассона, маніпуляції лапароскопічними затискачами, розділення тканин за допомогою ножиць та електрокоагуляції, кліпування артерій, зав’язування інтракорпоральних вузлів, зав’язування екстракорпоральних вузлів, накладення швів за допомогою лапароскопічних інструментів, пересічення шлунку, тонкої кишки за допомогою лапароскопічних зшиваючих апаратів, формування задньої губи анастомозу за допомогою зшиваючих апаратів, лапароскопічний інтракорпоральний ручний шов ентеро- та гастро-ентероанастомозів, мобілізація шлунку для встановлення системи для бандажування шлунку, розміщення та закріплення манжети для бандажування шлунку, встановлення порта системи для регульованого бандажування шлунку, калібровка системи для бандажування шлунка, встановлення внутрішньошлункового балону під ендоскопічним контролем гастроскопу.

Після проходження навчального циклу «Баріатрична хірургія», для визначення рівня знань і практичних навичок, слухачі складатимуть іспит з тематичного удосконалення за оцінкою «Зараховано», «Не зараховано». Лікарям, які успішно складуть іспит, видається Посвідчення встановленого Міністерством охорони здоров’я України зразка про тематичне удосконалення.

Прес-центр