НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДО БІЛОРУСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

31.03.2016

24 березня 2016 року делегація Національного медичного університету імені О. О. Богомольця відвідала з робочим візитом Білоруський державний медичний університет (м. Мінськ). 
До складу робочої групи, очолюваної начальником науково дослідної частини, професором Андрієм Копчаком, увійшли завідувач відділу інтелектуальної власності та трансферу технологій науково дослідної частини Андрій Дінець, PhD, та начальник відділу міжнародних зв’язків, к. філол. н. Ганна Малунова.

Під час візиту делегація з НМУ зустрілася з ректором Білоруського державного медичного університету Анатолієм Сікорським. На офіційній зустрічі також були присутні проректор з міжнародних зв’язків БДМУ Василь Руденок, керівник науково-дослідної частини Олена Гудкова, заступник завідувача кафедри кардіології та внутрішніх хвороб з навчально методичної роботи Олена Григоренко та асистент кафедри кардіології та внутрішніх хвороб Андрій Пінчук.

Метою візиту делегації НМУ було обговорення основних віх співпраці між двома університетами у сфері обмінів студентів та викладачів, проведення спільних наукових досліджень, видання спільних наукових публікацій, введення в редакційну колегію наукових журналів університетів учених з університету партнера, проведення спільних конференції, семінарів, відкритих лекцій, партнерство в реалізації спільних освітніх та наукових проектів тощо.

Під час зустрічі ректор БДМУ Анатолій Сікорський розповів про історію, структуру та організацію навчально-методичної, наукової та лікувальної роботи в університеті. 
Керівник науково дослідної частини Олена Гудкова ознайомила нашу делегацію з основними напрямами наукової діяльності БДМУ, роботою профільних науково-дослідних лабораторій та наукових груп.
Проректор з міжнародних зв’язків Василь Руденок висловив пропозицію щодо можливості співпраці у сфері організації англомовної форми навчання, а також публікації спільних навчальних посібників і підручників іноземною мовою.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили питання щодо особливостей вищої медичної освіти в Україні та Білорусі, організації вступних кампаній, а також вимог до захисту дисертаційних праць.
Для гостей з НМУ була проведена цікава екскурсія по основним навчальним корпусам Білоруського державного медичного університету, а також музею анатомії на базі кафедри нормальної анатомії.
Під час візиту до Мінська делегація з НМУ відвідала кафедру кардіології та внутрішніх хвороб БДМУ на базі Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Завідувач кафедри кардіології та внутрішніх хвороб, професор Наталія Мітьковська разом зі співробітниками кафедри ознайомила нашу делегацію з основними напрямами діяльності кафедри, а заступник головного лікаря Борис Піскун провів екскурсію по лікарні. Крім того, професор Н. Мітьковська люб’язно запросила представників з НМУ до участі в І ому Міжнародному конгресі кардіологів та терапевтів, який відбудеться в Мінську в травні цього року. Варто зазначити, що співробітники НМУ вже надіслали свою заявку на участь у конгресі.

За результатами зустрічі була підписана Угода про співпрацю між Національним медичним університетом імені О. О. Богомольця та Білоруським державним медичним університетом.
У межах цієї Угоди університети планують розвивати такі форми співпраці:
•    обмін професорсько-викладацьким складом, науковими співробітниками з метою проведення спільних досліджень, викладання та підтримки безперервного навчання;
•    обмін студентами та аспірантами з метою навчання, наукового керівництва дисертаційних праць, проведення спільних досліджень чи стажувань;
•    обмін навчально-методичними та науковими матеріалами, інформацією, що стосується навчального процесу та науково-дослідної роботи;
•    сприяння проведенню спільних науково-дослідних програм, семінарів, конференцій, симпозіумів;
•    спільна публікація результатів наукової діяльності та документів педагогічного характеру.

Міжнародний відділ

 

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця