НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПРОЙШЛА П’ЯТА УКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ПРОБЛЕМИ РЕВМАТОЛОГІЇ»

15.05.2019

15 травня 2019 року у конференц-залі Прем’єр Готелю «Русь» відбулася п’ята Українська науково-практична конференція «Міждисциплінарні проблеми ревматології». Національний медичний університет імені О.О.Богомольця разом із Асоціацією ревматологів м. Києва став організатором цього науково-практичної форуму, а проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури НМУ, професор Р.Л.Скрипник і завідувач кафедри внутрішньої медицини №3НМУ, президент Асоціації ревматологів м. Києва, професор О.Б.Яременко – співголовами оргкомітету. Рімма Леонідівна звернулася до учасників конференції зі вступним словом, в якому наголосила на важливості подібних заходів, а також на актуальності проблем, порушуваних на ньому.

Пленарне засідання мало назву «Системні ураження при аутоімунних ревматичних захворюваннях». Відкрила його доповіддю «Люпус-нефрит та ниркова замісна терапія: можливий сценарій лікування» професор кафедри внутрішньої медицини №3 НМУ Н.М.Степанова. Розвинули тему системних уражень і їхнього зв’язку з ревматичними захворюваннями  кандидати медичних наук Т.А.Карасевська, Т.О.Меффорд, А.В.Антоненко.

Секційне засідання «Діагностичні та лікувальні проблеми шкірних уражень при ревматичних захворюваннях» розпочала професор І.Ю.Головач доповіддю із дещо метафоричною назвою: «Ця дивна-дивна пурпура: питання диференційної діагностики». Щоправда, зміст її був більш ніж серйозним, про що свідчили численні запитання і коментарі учасників. А наступний доповідач професор О.Б.Яременко («Геморагічна висипка: прикладні аспекти») вдався до конструктивної полеміки з деяких, порушених Іриною Юріївною питань. «Холодом повіяло» від доповіді професора з Кривого Рогу Г.П.Кузьміної («Кріоглобулінемія та кріоглобулінемічний васкуліт»), хоча обговорення її здалося досить гарячим.

Одним із модераторів круглого столу «Питання оптимізації фармакотерапії ревматичних захворювань на основі міжнародних стандартів був професор кафедри внутрішньої медицини №3 Запорізького державного медичного університету МОЗ України Д.Г.Рекалов. Він відразу зауважив, що говоритиме про речі, куди приємніші, ніж вовчак і пурпура, хоч і не менш проблемні. Його доповідь звучала так: «Біосиміляри в ревматології: теорія і практика» і стала фактично аналітичним оглядом нового у цій галузі фармакології. Картину доповнили своїми доповідями професор І.Ю.Головач (чимало уваги приділила перспективному препаратові на основі сої та авокадо), кандидат медичних наук Ю.В.Білявська, доцент Д.Л.Федьков. А ще один модератор круглого столу професор А.М.Гнилорибов зосередився на проблемах, пов’язаних з відомим кожному ревматологові препаратом: «Застосування метотрексату при лікуванні ревматичних захворювань в реальній практиці».

У другій частині конференції відбулися секційне засідання «Діагностично-лікувальні між- та мультидисциплінарні проблеми», клінічний семінар «Гістіоцитоз під ширококутовим об’єктивом (клінічні ілюстрації)», а також дискусійний семінар для молодих фахівців та студентів «Клінічний випадок – діагностичне випробування».

П’ята науково-практична конференція «Міждисциплінарні проблеми ревматології» прийняла відповідну резолюцію.

 

Прес-центр