НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ВІЗИТ БРАЗИЛЬСЬКИХ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВИХ ХІРУРГІВ ТА ОРТОДОНТІВ ДО НМУ

23.09.2019

23 вересня і протягом наступних трьох днів у Медичному стоматологічному центрі НМУ пройдуть семінари та майстер-класи, у яких візьмуть участь профільні кафедри нашого Університету. Сьогодні відбулася зустріч бразильських вчених із співробітниками кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології, очолюваної професором П.С. Флісом. З цією кафедрою та їхніми бразильськими колегами впродовж багатьох років є творча співпраця і кожна така зустріч – це ще один крок до розвитку наукової та практичної стоматології. Цього разу українські лікарі ознайомилися із складними техніками ортопедичного лікування, що використовується під час допомоги пацієнтам з важкими формами аномалій і деформацій щелеп і в тих випадках, коли йде підготовка до хірургічного втручання. Своїми свіжими враженнями від щойно проведеного майстер-класу поділилися співробітники кафедри доценти В.В. Філоненко, Г.П. Леоненко та асистент А.О. Мельник.

«Наші гості сьогодні під час практичної частини майстер-класу, – розповідає Галина Петрівна, – використовували сучасну оргтехніку, зокрема топодонти, тому ми мали можливість ознайомитися з останніми новинками у галузі ортодонтії. А на етапі обміну думками, – доповнив свою колегу Валерій Володимирович, – ми в свою чергу запропонували своє бачення планування етапів ортопедичного лікування пацієнтів різного віку».

У цей же час, поки ортодонти вирішували свої фахові питання, в конференц-залі проходив семінар за участю щелепно-лицевих хірургів  Ренато Аеду та Еудес Нобрега. Вони прочитали лекцію, присвячену лікуванню уражень вад розвитку, акцентували увагу на необхідності мултидисциплінарного підходу у лікуванні цих пацієнтів. Протягом тижня Бразилії у НМУ пройдуть лекції, круглі столи, майстер-класи, консультації хворих, в яких активну участь візьмуть працівники Стоматологічного центру та Інституту післядипломної освіти НМУ.

Редакція газети «Медичні кадри»