НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПРЕДСТАВНИКИ СТОМАТОЛОГІЧНОГО МЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ВІДВІДАЛИ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВРОЦЛАВА (WROCLAW MEDICAL UNIVERSITY)

29.07.2019

Наприкінці червня 2019 року делегації НМУ імені О.О. Богомольця у складі директора Стоматологічного медичного центру НМУ, професора Андрія Копчака, доцента кафедри Стоматології Інституту післядипломної освіти НМУ Юрія Чепурного та аспірантки кафедри Стоматології Інституту післядипломної освіти НМУ Тетяни Кустрьо відвідали Медичний університет Вроцлава (Wroclaw Medical University). Візит був організований на запрошення польських колег за підтримки Адміністрації, міжнародного та наукового відділів НМУ імені О.О. Богомольця.

Медичний університет Вроцлава є не тільки одним із найбільш відоміших державних медичних вищих медичних закладів Польщі, він також займає провідні позиції в науково-освітній сфері Східної Європи. У 2017 році  Медичний університет Вроцлава та НМУ імені О.О. Богомольця підписали угоду про співпрацю, яка охоплює співробітництво у різних напрямках. Успіхи цієї співпраці в царині освіти та міжнародного студентського обміну свідчили про доцільність її розширення в сфері післядипломної освіти та науки.

У рамках візиту відбулася робоча зустріч представників нашого Університету з проректором з розвитку Медичного університету Вроцлава професором Яцеком Шепетовським. У ході перемовин учасники обговорили подальші шляхи співробітництва, розглянули можливість проведення спільних науково-освітніх заходів.

Делегація НМУ відвідала кафедру щелепно-лицевої хірургії  Медичного університету Вроцлава, розташовану на базі багатопрофільної Університетської клініки, яку очолює професор Ганна Гербер. Під час зустрічі обговорювались питання співпраці в сфері щелепно-лицевої хірургії, було досягнуто домовленостей щодо проведення спільних наукових досліджень, подачу грантових заявок та організацію українсько-польської науково-практичної конференції з актуальних питань щелепно-лицевої хірургії. Представники НМУ також ознайомилася зі структурою та організацією лікувальної роботи Університетської клініки, відвідала відділення щелепно-лицевої хірургії, інтенсивної терапії та реанімації, побували в операційній.

Делегація нашого Університету відвідала стоматологічний факультет Медичного університету Вроцлава та провела робочу зустріч з деканом професором М. Радван-Очко та президентом Асоціації стоматологів Польщі, професором М. Доміняк. Важливим досягненням зустрічі стала попередня домовленість з іноземними колегами щодо поглиблення академічної мобільності лікарів-інтернів, аспірантів та професорсько-викладацького складу стоматологічного профілю обох Університетів.

На завершення візиту делегація НМУ відвідала багатопрофільний симуляційний центр Медичного університету Вроцлава, оснащений сучасним обладнанням: манекенами різних видів, програмними комплексами керування їх роботи, системами відео-візуального контролю за роботою студентів, що дозволяє імітувати різні клінічні ситуації для відпрацювання молодими лікарями практичних навичок.

Усі проведені зустрічі відбувались в теплій доброзичливій атмосфері, в якій колеги могли обговорили питання стоматологічної освіти, можливі шляхи її удосконалення та потребу в обміні науковими досягненнями, практичними напрацюваннями, новими методиками діагностики та лікування, що і є предметом подальшої співпраці двох Університетів.

 

 

Стоматологічний медичний центр НМУ імені О.О. Богомольця