НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПОЧАТОК НАВЧАЛЬНОГО РОКУ, ПОСВЯТА ПЕРШОКУРСНИКІВ У СТУДЕНТИ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

02.09.2019

2 вересня розпочався новий навчальний рік. За давньою традицією НМУ імені О.О. Богомольця провів урочисті збори, присвячені посвяті першокурсників у студенти. Заходи відбувалися у конференц-залі фізико-хімічного корпусу Університету у два етапи. З 10 години у них взяли участь студенти медичних факультетів №№ 1 і 4, медико-психологічного факультету та ФПЛЗСУ. Заходячи до зали, вчорашні абітурієнти не приховували свого хвилювання, несучи у руках білі халати та шапочки. Сьогодні вперше вони одягнуть їх та розпочнуть свій довгий і тернистий шлях у чудову і нелегку професію лікаря.

Головуючий на зборах, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л. Кучин представив поважних гостей, які зайняли місця у президії, зокрема: Голову Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування М.Б. Радуцького, президента Національної академії медичних наук (НАМН)  В.І.Цимбалюка, проректора з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професора О.М. Науменка, проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи, професора О.М. Власенка, проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професора  Р.Л. Скрипник, проректора з наукової роботи та інновацій, професора С.В. Земскова, голову Вченої ради НМУ, професора Б.М Венцківського, деканів факультетів, викладачів Університету.

Захід розпочався виконанням Державного Гімну України та внесенням прапору Університету. За традицією до Меморіалу студентам і викладачам НМУ, які віддали свої життя за Перемогу в роки Другої світової війни, та Героям Небесної Сотні було покладено квіти.

Першим із вітальним словом до першокурсників звернувся Ю.Л. Кучин. Він наголосив, що сьогоднішнім першокурсникам доведеться пройти важкий, але цікавий шлях до здобуття професії лікаря, який вчиться все своє життя, поки практикує. Юрій Леонідович закликав першокурсників не боятися труднощів, долати їх, йдучи до своєї мети, бути «нетерпимими до лінощів і до корупції», бо «хто працює над своїм успіхом, той його досягає».  Ще раз привітавши першокурсників із початком навчання в нашому славетному Університеті, Юрій Леонідович попросив їх одягнути білі халати і шапочки та проголосити Клятву студента НМУ імені О.О. Богомольця.

Бажаючих привітати першокурсників було чимало, зокрема Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування М.Б. Радуцький зазначив, що сьогодні змінюється країна, яка за всі роки незалежності «обрала наймолодшого Президента України та Голову Верховної Ради». За його словами, зміни в країні на краще залежать від молоді, бо, «саме молодь є агентами змін». Він закликав студентів добре навчатися, а «Верховна Рада України зробить усе, щоб підняти престиж професії лікаря».

У своєму виступі президент Національної академії медичних наук В.І. Цимбалюк наголосив, що він з теплом і шаною звертається до першокурсників, які переступили поріг цього уславленого медичного навчального закладу. «Коли ви були без халату, ви були, ніби самі по собі, а одягнувши його, ви стали рушійною силою медицини і медичної науки». Він закликав студентів керуватися у своєму житті трьома «П» – патріотизмом, професіоналізмом і порядністю. Віталій Іванович нагадав, що студентам є у кого вчитися – це Караваєв В.О., Стражеско М.Д., Богомолець О.О., Амосов М.М., Рамаданов А.П., Шалімов О.О. і багато тих професорів, які сьогодні працюють на факультетах і кафедрах НМУ. За його словами, останнім часом «наш Університет штормило, але з приходом в НМУ нової команди та обранням Президента, все зміниться на краще». Він закликав студентів старанно вчистися, щоб у майбутньому стати висококласними спеціалістами.

Голова Вченої ради НМУ, професор Б.М Венцківський приєднався до всіх побажань, наголосивши, що наші першокурсники – розумні молоді люди, бо поступили в НМУ, однак, зауважив він, «розум без знань – це дерево без плодів, тому треба добре вчитися і не соромитися ставити запитання про те, чого ви не знаєте!» Борис Михайлович закликав студентів берегти з молоду не тільки честь, але й своє здоров’я: «Білий халат – символ чистоти. Нехай ваше життя буде таким же білим, чистим, чесним!»

Декан медичного факультету №1, професор В.С.Мельник, закликав студентів обов’язково добре вчитися і брати активну участь у громадському житті Університету, намагатися стати лідерами у своїй групі, на своєму факультеті.

Коли сотні повітряних кульок, мов за командою, полетіли згори до актової зали і стали «трофеями» далеко не всіх учасників посвяти, стало зрозуміло, чому це урочисте дійство було поділено на дві рівноцінні частини. О 12-ій годині керівництво Університету привітало першокурсників медичних факультетів №№2 і 3, стоматологічного і фармацевтичного факультетів – при цьому в залі яблуку не було куди впасти.

Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин зазначив у своїй короткій промові, що навчання лікаря і провізора, яке обрали собі ці юнаки та дівчата, – це навчання на все життя. І вони, керівники Університету, декани, професори і доценти, по-доброму заздрять їм, першокурсникам, як заздрять людині, яка вперше в житті побачила шедевр мистецтва. А ще Юрій Леонідович застеріг студентів від навчання пасивного. Як показує практика, воно ніколи не було і не є ефективним. Тому майбутнім лікарям і провізорам він радить якнайшвидше переступати пороги клінік, операційних приміщень, лабораторій…

До першокурсників звернулись також народний депутат України М.В.Перебийніс, академіки Б.М.Венцківський і П.Д.Фомін, декан медичного факультету №3, професор О.В.Виговська. Петро Дмитрович Фомін, завідувач кафедри хірургії НМУ, згадав, зокрема, свою повоєнну юність, про те, як непросто давався йому попервах «граніт науки» і закликав молодь не дивитись на професію медика спогорда, так, ніби ти «Бога за бороду вхопив» і знаєш усе.

Відлунали вітання і раптом, буквально зі стелі посипалися повітряні кульки, новоспечені студенти, що саме сьогодні дістали символічне право вдягнути білий халат, потягнулися до аудиторій. Навчальний рік розпочався.

Прес-центр