НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Першокурсники НМУ на прем’єрі фільму «Заборонений» про Василя Стуса

05.09.2019

Торуй свій шлях — той, що твоїм назвався,

той, що обрав тебенавіки вік.

Для нього змалку ти заповідався,

до нього сам Господь тебе прирік.

                              Василь Стус

Початок нового навчального року особливо знаковий для студентів першого курсу, адже вони роблять свої перші несміливі кроки на шляху до омріяної і такої благородної професії лікаря. На майбутнє їм знадобиться багато сил і терпіння для того, аби досягнути своєї мети. Унікальним прикладом стійкості та наполегливості є відомий український поет і правозахисник Василь Стус.

5 вересня в український кінопрокат вийшов фільм «Заборонений», присвячений історії життя і боротьби Василя Стуса, дисидента, літератора та борця за вільну Україну. Тож доценти кафедри україністики Шевель Н. О. та Шевель Т. О. запросили студентів-першокурсників 13 та 14 групи медичного факультету № 2 разом відвідати прем’єру.

Перед глядачами постав не канонізований образ зі шкільного підручника, а звичайна людина, але людина надзвичайно чесна, сильна і непохитна. Такими є й інші персонажі – реальні учасники дисидентського руху, достовірність образів яких ретельно вивірялася творцями кінострічки. Фільм зачіпає актуальні проблеми державності України, її майбутнього, української мови. Перегляд такої стрічки – це найкращий урок людяності, чесності та життєвої стійкості!

                                                                            Кафедра україністики