НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПАМ’ЯТІ РЕКТОРА, АКАДЕМІКА ЄВГЕНА ГНАТОВИЧА ГОНЧАРУКА

19.04.2020

Щороку 19 квітня біля меморіальної дошки на стіні санітарно-гігієнічного корпусу НМУ імені О.О. Богомольця збираються викладачі та студенти, щоб вшанувати пам’ять українського вченого-гігієніста, академіка цілої низки академій Європи і світу, багаторічного ректора Університету Є. Г. Гончарука (7.01.1930 – 19.04.2004).

Євген Гнатович, обравши професію лікаря, пройшов шлях від допитливого студента тоді ще Київського медичного інституту до визнаного світом науковця, ректора своєї alma mater. Його наукові розробки щодо  самоочищення ґрунту, методологія і принципові схеми гігієнічного нормування екзогенних хімічних речовин у ґрунті залишаються актуальними і сьогодні.  Євген Гнатович уперше разом із однодумцями створив закони гігієни, які лягли в основу вивчення закономірностей впливу факторів довкілля на здоров’я людини. Він став автором першого фундаментального підручника, виданого українською мовою, «Загальна гігієна. Пропедевтика гігієни». Ми знаємо і пам’ятаємо Євгена Гнатовича ще й як талановитого організатора і прекрасного ректора, який назавжди увійшов в історію Університету. За час його ректорства було створено вісім нових факультетів, п’ятнадцять кафедр, завершено будівництво  фізико-хімічного корпусу, збудовано сьомий студентський гуртожиток. Він заснував інститут гігієни та екології і зробив усе, щоб очолюваний ним медичний університет імені О.О. Богомольця отримав статус і звання Національного.

Цього року COVID-19 вніс у наше життя корективи і не дозволив його учням, однодумцям, студентству, – всім тим, хто пам’ятає і завжди з теплом  та вдячністю згадує відомого вченого і свого Вчителя, за традицією 19 квітня зібратися разом біля меморіальної дошки і вклонитися його світлій пам’яті. Але ми зробимо це одразу після того, як повернемося до нормального життя. Говорять, що  життя тих, хто пішов від нас, продовжується в пам’яті живих. Ми пам’ятаємо і високо цінуємо вченого-гігієніста, всесвітньовідомого академіка, нашого багаторічного ректора —  Євгена Гнатовича Гончарука і запевняємо, що розпочату ним справу й надалі гідно продовжуватимуть виховані ним  учні, співробітники НМУ, її підхоплять і понесуть студенти, молоді вчені – всі ті, кого життєвий і науковий шлях великого вченого, його приклад служіння людям запалює і надихає.

                                                                                                                                                  Прес-центр