НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА ВОЛОДИМИРА СЕРГІЙОВИЧА АРТАМОНОВА

14.04.2020

14 квітня 2020 року виповнилося б 90 років від дня народження відомого лікаря, вченого, педагога, завідувача кафедри акушерства і гінекології №2 з 1982 по 2003 роки, професора В.С. Артамонова.

Народився Володимир Сергійович 14 квітня 1930 року в Ленінграді в сім’ї службовців. У 1944 році за призначенням батька родина переїхала до Києва, де у 1947 році він вступив до Київського медичного інституту.

У 1951 році В.С. Артамонова призвали на службу в армію, і він став слухачем Військово-медичної академії імені С.М. Кірова в Ленінграді. Після закінчення академії працював військовим лікарем у шпиталях групи радянських військ у Німеччині, спочатку ординатором, потім завідувачем акушерсько-гінекологічного відділення. Саме з того часу сформувалася відповідальність за життя матері і дитини, тяга до знань і самовдосконалення, які спрямували В.С. Артамонова до вступу до очної аспірантури на кафедру акушерства і гінекології №2 Київського медичного інституту.

У 1965 році успішно захистив кандидатську, а в 1978 році – докторську дисертацію. У 1981 році Володимиру Сергійовичу було присвоєно вчене звання професора кафедри акушерства і гінекології №2, а з лютого 1982 року він очолив цю кафедру.

Під його керівництвом проводилася потужна науково-дослідна робота з різних актуальних питань акушерства і гінекології.

 

Засідання кафедри

 

Професор В.С. Артамонов стажувався за кордоном, зокрема в  Німеччині та США, розробив низку нових наукових, теоретичних і практичних положень у сфері акушерства і гінекології, досліджував вплив малих доз радіації на стан репродуктивного здоров’я жінки і перебіг вагітності після аварії на ЧАЕС.

Володимир Сергійович був досвідченим педагогом і науковим працівником, виконував велику навчально-методичну, наукову, лікувальну роботу, був висококваліфікованим лікарем акушером-гінекологом, володів багатою теоретичною підготовкою і великим практичним досвідом роботи.

Найбільше В.С. Артамонов любив лікувальну роботу, в якій були роздуми, перемоги, сумніви, страждання і знову перемоги. Про це свідчать врятовані життя, тисячі прооперованих пацієнток, сотні лікарів, з якими він поділився своїм досвідом.

В.С. Артамонов зі студентом Олексієм Гризодубом (2001 р.)

 

Володимир Сергійович завжди з повагою ставився до своїх колег, їхньої думки, ділив з ними і радість, і горе, завжди за потреби приходив на допомогу.

В.С. Артамонов був непідвладним часові, ніколи не зупинявся у самовдосконаленні. Всі новітні  технології в медицині розглядав і «приміряв» для запровадження в акушерстві  та гінекології. І так хочеться звернутися до Вчителя, туди… у  Вічність: «Дорогий наш Володимире Сергійовичу! Як швидко плине час, які суттєві зміни в науці, медицині, в житті навколо нас…Все змінюється, але незмінною лишається пам’ять про Вас – людину, віддану своєму професійному обов’язку, яка й дотепер залишається для нас мудрим і терплячим наставником, лікарем, Людиною з великої літери!  Ми, Ваші учні, вдячні долі за зустріч із Вами!»

 

Прес-центр за матеріалами кафедри акушерства і гінекології №2