НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ОСТАННІЙ ДЕНЬ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ В УКРАЇНІ, НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ – НЕ ВИНЯТОК

09.08.2019

Подання документів по кроках, фахові випробування і творчі конкурси на кшталт ліплення, хвилювання і вболівання – все це позаду й увійшло в аннали піл грифом «2019 рік». Вже можна сміливо підбивати підсумки, що ми і робимо, покладаючись на дані секретаріату приймальної комісії станом на 18.00 8 серпня 2019 року. На 1857 контрактних місць подано 1278 оригіналів. Останні три дні динаміка подачі різко не змінювалася – 35, 33, 22… Не виключено, що останнього дня ця цифра буде ще меншою. Адже основна кількість абітурієнтів – громадян України і прирівняних до них осіб – давно визначилась і навряд чи хтось без поважних причин захоче «вскакувати на ходу до потягу, який відходить».

І все ж… Марина Іваненко приїхала з мамою з міста Чугуєва Харківської області. У найбільшому центрі Слобожанщини, яким є Харків, закінчила середню школу, приїжджала в кінці липня на творчий конкурс-випробування з ліплення, пройшла його успішно, здобувши 180 балів з 200 можливих і, здається, не має жодних проблем зі вступом до медичного коледжу НМУ, спеціалізованого на ортопедичній стоматології. Мати, Ірина Олександрівна, сама стоматолог, має в Чугуєві власну практику, говорить, що Маринка хотіла вступати на стоматологічний факультет НМУ, але набрати необхідну кількість балів ЗНО не вдалося, тож здійснення мрії – здобуття диплому магістра лікаря-стоматолога – доведеться  відкласти.

Якщо Слобожанщина відносно далеко й до того ж приїхати раніше Марині Іваненко не дозволяли об’єктивні обставини, то про село Горенку Києво-Святошинського району, яке фактично є передмістям столиці, цього не скажеш. Уродженець його Олег Зінченко пояснив, що приїхав до приймальної комісії повторно, довозив довідки. Хлопець закінчив київський медичний коледж №1, успішно пройшов фахові випробування і ось подає оригінали на 2 курс медичного №3 (педіатричного) факультету.

Отже, ставити остаточну крапку ранувато. Та, повторюємо, може йтися лише про одиниці…

Як відомо, для іноземних абітурієнтів вступну кампанію продовжено до жовтня. У фізико-хімічному корпусі НМУ, де знаходяться консультативний центр і пункт прийому документів, і сьогодні інтенсивність роботи мало чим відрізняється від попередніх днів. На жаль, постійно виникають непорозуміння: то немає оригіналу якогось документу, то щось прострочено… Ось сидить сім‘я з Республіки Білорусь, син хоче навчатися в Університеті імені О.О.Богомольця. У них на руках хоча й завірена нотаріально, але копія атестату про середню освіту, а потрібен оригінал. В принципі це єдина перешкода, яку, звичайно ж, цілком можливо усунути. Але для цього потрібен час. Ось тому і продовжено для іноземних громадян вступну кампанію.

Як кажуть, то таке. В основному ж підсумки вже сьогодні буде підбито. І ми бажаємо всім учасникам вступної кампанії, незалежно від її успішності, всіляких досягнень і перемог.

Прес-центр