НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ОПРИЛЮДНЕНО РЕЙТИНГОВІ СПИСКИ АБІТУРІЄНТІВ, РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЛЯ ВСТУПУ НА ПЕРШИЙ КУРС ФАКУЛЬТЕТІВ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ З ДЕННОЮ ФОРМОЮ НАВЧАННЯ ЗА РАХУНОК БЮДЖЕТУ

27.07.2019

Ці розграфлені аркушики паперу із вписаними в них прізвищами і цифрами чекали ще зранку 26 липня 2019 року. Як часто буває, справа затягнулася до вечора. І все ж, на електронну адресу Університету надійшов-таки довгоочікуваний сигнал – і принтер почав видавати сторінку за сторінкою… Студенти НМУ, які із самого початку були задіяні для допомоги приймальній комісії, дружно накинулись на відповідне оформлення стендів – робили це у вестибюлі морфологічного корпусу, бо аркушиків було багато, вітер неодмінно завадив би оперативно прикнопити списки. А їх уже з нетерпінням очікував на подвір’ї біля входу чималий гурт абітурієнтів та їхніх батьків і друзів.

Родина Дишлюків прибула з містечка Ставища, що на Київщині, аби морально підтримати доньку Софію. Дівчина зі срібною медаллю закінчила педагогічний ліцей №1 у райцентрі і, набравши 182,4 бала ЗНО, потрапила до списків рекомендованих для вступу за спеціальністю “Медицина” (прохідний бал – 177,6). Вона це вже знає з інтернету, але хоче, як і її тато з мамою, все-таки побачити своє прізвище в офіційному списку. У ньому, до речі, 740 рекомендованих. Тепер їм належить до 31 липня 2019 року подати до приймальної комісії оригінали всіх передбачених документів. Чи всі 740 абітурієнтів це зроблять? З досвіду минулого року, великої кількості неявок бути не повинно.

Киянки Олександра Колеса та Ірина Золотухіна вже “пробилися” до стенду і переконалися, що набраних по ЗНО балів – відповідно 189 і 181 – їм цілком вистачило, аби бути рекомендованими для вступу на перший курс медичного №3 факультету за спеціальністю “Педіатрія” (прохідний бал – 170,3). Всього тут 80 рекомендованих.

Невелика кількість бюджетних місць передбачена на трьох інших факультетах – медико-психологічному, стоматологічному і з підготовки лікарів для ЗСУ – відповідно 5, 8 і 20. У той же час прохідний бал на перший курс стоматологічного факультету (бюджетна форма навчання) надзвичайно високий – 196,656.

“Без перебільшень можу сказати, – зазначила, коментуючи список, декан стоматологічного факультету НМУ, професор Н.В.Біденко, – що ця вісімка цілком може стати інтелектуальним ядром курсу. Часто-густо саме з таких студентів обирають старосту. Бюджетних місць у нас передбачено мало – більшість становитимуть контрактники. Але зате це вже кращі з кращих”.

З однією такою “двохсотницею” – Юлією Наконечною з Житомирщини – нам пощастило поспілкуватись. Дівчина вирішила цього ж вечора, не зволікаючи, подати оригінали документів до приймальної комісії і остаточно оформити свою мрію – навчатися на стоматологічному факультеті НМУ імені О.О.Богомольця. Народилася вона в містечку Лугини на Житомирщині, де з відзнакою закінчила гімназію імені В.П.Фількова. Знання з біології поглиблювала в київській Малій академії наук. Її наукова праця “Еколого-ценотична характеристика комахоїдних рослин північних районів центрального Полісся” посіла на конкурсі третє місце, завдяки чому до високих балів ЗНО додалося ще 10. Дивлячись на цю розумну, цілеспрямовану дівчину, розумієш: прогнози Наталі Василівни щодо перспективи таких “новобранців” цілком реальні.

“Незважаючи на об’єктивно меншу кількість абітурієнтів цього року, – підбив попередній підсумок відповідальний секретар приймальної комісії НМУ Максим Тарасенко, – а також на наявність не менш як 150-бальної вимоги відразу на два предмети ЗНО, за спеціальностями “Медицина”, “Стоматологія”, “Педіатрія”, “Медична психологія” державне замовлення виконано на 100 відсотків. Тепер чекаємо на оригінали документів”.

 

Прес-центр