НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ОБГОВОРЕННЯ СИТУАЦІЇ ІЗ ЗАКУПІВЛЕЮ РОЗХІДНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ

26.01.2016

25 січня 2016 року в адміністративному корпусі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулася робоча зустріч щодо обговорення ситуації із закупівлею розхідних матеріалів для потреб Стоматологічного центру. 

Серед присутніх були: ректор Катерина Амосова, перший проректор з науково-педагогічної роботи Ярослав Цехмістер, декан стоматологічного  факультету Валерій Неспрядько, начальник  відділу державних закупівель Владислав Дусь, директор стоматологічного центру Марія Лук’янець, начальник планово-фінансового відділу Марина Максименко, завідувачі кафедр та студентський актив стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця. 

Нагадаємо, восени 2015 року, процедуру закупівлі розхідних матеріалів для Стоматологічного центру було відмінено. Пропозиції учасників, що подавалися на зазначену процедуру  не відповідали документації конкурсних торгів, а в свою чергу і вимогам законодавства, а саме постанові Кабінету Міністрів України «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення» від 2 липня 2014 року №240. Зазначена постанова зобов’язує заклади і установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, закуповувати лікарські засоби і вироби медичного призначення, зокрема, стоматологічні матеріали за цінами, які не перевищують рівня задекларованих  змін оптово-відпускних цін з урахуванням податків та зборів.  

Тому, для того, щоб Університет зміг правомірно закупити матеріали для потреб Стоматологічного центру, постачальникам або потенційним учасникам, які беруть участь в  конкурсних торгах, потрібно мати документальне підтвердження, що ціни на стоматологічні матеріали зареєстровані відповідно до законодавства. Пропозиції учасників не мали відповідних підтверджуючих документів, крім того в них були відсутні нотаріально посвідчені переклади документів українською мовою, які підтверджують якість та інші показники предмету закупівлі, в даному випадку стоматологічних матеріалів. 
Ректор Катерина Амосова вважає неприпустимою ситуацією, коли факультет закупляє розхідні матеріали, ціни на які не зареєстровані в Україні. Лікування ними хворих теж викликає запитання.
Щорічно для закупівлі матеріалів виділяється певна сума з бюджету Стоматологічного центру, це ті гроші, які сплачують студенти за навчання на стоматологічному факультеті.  

Наголошуємо, до формування заявки на потреби Стоматологічного центру адміністрація університету відношення не має, оскільки всі заявки на потреби мають проходити за підписом декана стоматологічного факультету. Заявка на закупівлю повинна складатися за законом, відповідно до затвердженого порядку і відповідати усім потребам Стоматологічного центру.  На сьогоднішній день до комітету з конкурсних торгів університету заявка на закупівлю розхідних матеріалів від Стоматологічного центру не надійшла, саме тому тендер в поточному році не оголошено. 
Інформуємо, що після надходження відповідної заявки на потреби від Стоматологічного центру до оголошення відповідної процедури комітетом з конкурсних торгів термін становить 8 робочих днів, а до розкриття та розгляду надання пропозицій ( у разі їх надання) – 20 робочих днів. 

Для розкриття і розгляду пропозицій представники Стоматологічного центру та студентської громади стоматологічного факультету будуть залучені як експерти.

Прес-центр