НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ОБЕРЕЖНО, ФЕЙК!!!

03.05.2019

ЗМІ масово почала ширитись фейкова стаття з маніпулятивним використанням ніби-то думки новообраного Президента України Володимира Зеленського. А саме, за останні два дні впливові українські ЗМІ опублікували статтю-фейк в якій Володимир Зеленський обіцяє покарати тих, хто начеб-то в рейдерський спосіб захопив НМУ імені О.О. Богомольця. 

Не відреагувати на таке нахабне знущання над славетним іменем НМУ імені О.О. Богомольця керівництво Університету не має права, тому, просимо ЗМІ перед тим, як ширити такі статті уважно прочитати наступну інформацію: 

1) Володимир Зеленський, як новообраний Президент, у своєму відеозверненні просив не використовувати його ім’я з метою будь-яких маніпуляцій; 

2) нове керівництво НМУ імені О.О.Богомольця було призначено наказом МОЗ України, оскільки екс-керівниця НМУ грубо порушила умови трудового контракту та за результатами її фінансової діяльності було порушено кримінальні справи за розтрату бюджетних коштів в надзвичайно великих розмірах; 

3) трудовий колектив Університету, як вищий колегіальний орган, проголосував за висловлення недовіри екс-ректору НМУ імені О.О.Богомольця

На цьому пункті хотіли би особливо акцентувати увагу, оскільки саме трудовий колектив НМУ вважає, що не може працювати під керівництвом осіб, які прикриваючись патріотизмом, просто грабували НМУ (кримінальні справи цьому яскравий доказ). Для ЗМІ окремо хочемо пояснити чому рішення КТК мають таке важливе значення? Тому що, відповідно до п.1. ст. 39 Закону України «Про вищу освіту», загальні збори (конференція) трудового колективу, включаючи виборних представників з числа студентів, є вищим колегіальним органом громадського самоврядування Вищого навчального закладу. В Університеті вищим колегіальним органом громадського самоврядування є Конференція трудового колективу. Для того, аби зрозуміти масштаб недовіри екс-керівництву наведемо цифри: 

Трудовий колектив Університету нараховує:

2683 працівників, які працюють на постійній основі, 

1335 осіб – науково-педагогічні та наукові працівники, навчально-допоміжний, адміністративно-господарський персонал, бібліотека

1348 осіб – Стоматологічний медичний центр. 

8119 осіб – вітчизняні студенти.

Відповідно до Закону України “Про вищу освіту” та Статуту Університету склад вищого колегіального органу – Конференції трудового колективу університету відповідає квотам по виборах делегатів. Представництво на Конференції трудового колективу Університету визначається пропорційно до чисельності працівників підрозділів за квотою: 

         1 делегат від 5 науково-педагогічних працівників, 

         1 делегат від 50 інших категорій працюючих в Університеті та не менш як 15 % студентів, які навчаються в Університеті, від кількості делегатів конференції трудового колективу Університету.

Новообраний склад делегатів Конференції трудового колективу НМУ імені О.О. Богомольця становить 347 осіб. Представництво делегатів наступне: 

– медичний факультет № 1 – 47 делегатів

– медичний факультет № 2 – 37 делегатів

– медичний факультет № 3 – 32, 

– медичний факультет № 4 – 24, 

– стоматологічний факультет + медичний коледж – 37, 

– фармацевтичний факультет – 20,

– медико-психологічний – 18,

– факультет підготовки іноземних громадян – 26, 

– факультет підготовки лікарів для Збройних Сил України – 13, 

– Інститут післядипломної освіти – 17,

– інших підрозділів – 22, з числа осіб, які навчаються – 54 (15,56%). 

– Кількість науково-педагогічних працівників становить 268 осіб (77,2%). 

Згідно Закону України «Про вищу освіту» і Статуту нашого Університету, науково-педагогічних працівників має бути не менше, ніж 75 % від загальної кількості делегатів Конференції, тобто всі вимоги щодо конференції було дотримано. 

Для участі в Конференції, яка відбулась 25 січня 2019 року, прибули і зареєструвалися 311 делегатів, тобто більше, ніж 2/3 від загальної кількості обраних 347 делегатів, тож кворум був. Більшість осіб, які входили до складу КТК, це не просто пересічні громадяни, це професорський склад Університету!!!! Це люди, які мають різні політичні погляди, які мають досвід і науковий авторитет та високе суспільне становище. Багатьох з них знає Європа та світ. Всі ці люди працювали при різних міністрах, а їх в МОЗі було немало. Вони всі самодостатні люди і сформовані особистості, це якраз ті люди, які готові працювати автономно, забезпечувати незалежний навчальний процес при будь-яких політичних інтригах. 

Саме тому, просимо ЗМІ поважати думку професорсько-викладацького складу НМУ імені О.О. Богомольця та не поширювати фейки з маніпулятивним використанням особи майбутнього Президента, в повноваження якого не входить а ні призначення ректорів медуніверситетів, а ні винесення судових вироків або судових рішень та впливу на будь які органи виконавчої влади.

Дякуємо за порозуміння…