НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КЛІНІЧНОЇ ІНФЕКТОЛОГІЇ. МЕДИЦИНА ПОДОРОЖЕЙ» (ДО 100-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПРОФЕСОРА О.С.СОКОЛ)

09.10.2019

9 жовтня 2019 року у конференц-залі готелю «Хрещатик» у Києві відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання клінічної інфектології. Медицина подорожей», що проходила під знаком 100-річчя з дня народження професора Олександри Семенівни Сокол. Організаторами заходу стали Міністерство охорони здоров’я України і кафедра інфекційних хвороб Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.

«Університет, особливо такий славетний, як наш, – зазначив у своєму вітальному слові перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор Ю.Л.Кучин, – це не будівлі і приміщення. Це насамперед люди. І, порушуючи сьогодні комплекс болючих питань, пов’язаних із клінічною інфектологією, з такими проблемами століття, як вірусні гепатити, дуже доречно згадати добрим словом тих, хто стояв біля витоків вітчизняної медичної науки і практики, у даному разі всіма нами шанованого професора Олександру Семенівну Сокол…»

Голова оргкомітету, завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ імені О.О.Богомольця, професор, заслужений лікар України О.А.Голубовська, яка вела пленарне засідання, надала також слово для привітання заступникові Міністра охорони здоров’я України М.С.Загрійчукові, який наголосив на тому, що проблеми, винесені на порядок денний конференції, – вірусні гепатити, епідемії грипу та кору тощо – стоять перед Українською державою надзвичайно гостро, багато чого за останні роки було занедбано, якщо не зруйновано, непродуманими кроками владних структур, і тепер, спираючись на досвід професіоналів, їхню самовіддану працю, належить відновити прогаяне і йти далі. Держава в особі МОЗу всіляко сприятиме цьому процесові.

Ольга Анатоліївна віддала данину пам’яті своєму вчителеві – О.С.Сокол, нагадавши присутнім основні віхи її біографії.

Головну частину конференції – «Вірусні гепатити» – доповіддю «Повторна терапія 3D+софосбувір+рибавірин пацієнтів з 1b субтипом HCV і цирозом, що не відповіли на лікування інгібіторами NS5A першої та другої генерації. Заключні результати» розпочав професор С.В.Федорченко. Доповідь справила на фахівців велике враження, бо містила в собі найновіші погляди на проблему. Розвинули тему, торкнувшись різних її нюансів професори Т.В.Чабан (Одеса), Л.В.Мороз (Вінниця), Л.Л.Пінський (Київ), доцент О.В.Безродна (Київ) та інші.

Неабиякий інтерес викликала доповідь колеги з Білорусі – професора І.О.Карпова «Сепсис. Визначення і клінічна класифікація», яку аудиторія слухала затамувавши подих, а О.А.Голубовська назвала його виступ «майстер-класом».

Професор кафедри інфекційних хвороб Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика О.К.Дуда виголосив доповідь «Діарейний синдром – сучасні уявлення та принципи діагностики». Доповідачі з Києва, Харкова, Львова, Запоріжжя та Одеси торкалися таких актуальних питань, як грип та ГРЗ, кір, шистосомози, гельминтози-зоонози, лаймська хвороба, вірусні діареї у дітей і гострі діареї на півдні України, амебіаз, лептоспіроз. Одесит, професор М.І.Голубятников привернув увагу доповіддю «Маршрути та епідемічні загрози в сучасній морській лоції».

Конференція ухвалила резолюцію і завершила роботу.

 

Прес-центр