НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ З ХІІІ ЧИТАННЯМИ З АКТУАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ПРОФІЛАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ, ПРИСВЯЧЕНИМИ 90-РІЧЧЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ АКАДЕМІКА Є.Г.ГОНЧАРУКА

11.03.2020

11 березня 2020 року в аудиторії №1 санітарно-гігієнічного корпусу НМУ імені О.О.Богомольця розпочала роботу науково-практична конференція з міжнародною участю «Екологічні та гігієнічні проблеми сфери життєдіяльності людини» з ХІІІ читаннями з актуальних проблем профілактичної медицини, присвяченими 90-річчю від дня народження академіка Євгена Гнатовича Гончарука.

«Для Національного медичного університету, який незабаром відзначатиме своє 180-річчя, – сказав у своїй вступній промові перший проректор з науково-педагогічної роботи і післядипломної освіти, професор Юрій Леонідович Кучин, – читання в пам’ять видатного вченого-гігієніста стали доброю традицією, без якої важко уявити сьогодення нашого навчального закладу. Цього разу захід поєднано з науково-практичною конференцією, і це не просто збіг. Час показує, що проблеми, яким присвятив свою наукову діяльність, а за великим рахунком – усе своє життя Євген Гнатович, набувають нечуваної гостроти».

З вітальним словом звернувся до присутніх президент Національної академії медичних наук, професор В.І. Цимбалюк. «Безсмертну душу, – зазначив Віталій Іванович, – можна порівняти з екраном монітора. Коли комп’ютер включений, але ми довго не торкаємося мишки, екран темний. Він живий, але у стані спокою. Та коли ми робимо рух – екран пробуджується. Те, що ми зараз робимо, вкрай важливо робити. Євген Гнатович, якого, на жаль, вже давно немає серед нас, живе у спогадах своїх близьких і друзів-колег, у справах своїх учнів і послідовників».

Співголова оргкомітету, директор Інституту гігієни та екології НМУ імені О.О.Богомольця, професор С.Т.Омельчук надав слово доповідачеві – професорові кафедри гігієни та екології №3, професорові Марії Михайлівні Коршун – «Проблема хімічної безпеки у науковому доробку академіка Є.Г.Гончарука, працях його учнів та послідовників».

В обговоренні доповіді взяли участь академік НАМНУ, директор ДУ «Інститут гігієни та медичної екології імені О.М.Марзєєва НАМН», професор А.М.Сердюк, член-кореспондент НАНУ, академік НАМНУ, професор І.М.Трахтенберг, завідувач кафедри гігієни та екології №1, член-кор НАМНУ, професор В.Г.Бардов, завідувач кафедри гігієни та екології №2, академік НАМНУ, професор О.П.Яворовський, проректор НМАПО імені П.Л.Шупика, професор Л.П.Гульчій. Цікавими і зворушливими спогадами про Євгена Гнатовича поділилася його вдова Галина Олександрівна Гончарук.

До читань долучилися проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор О.М.Власенко, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков. Сергій Володимирович – співголова оргкомітету НПК ( голова – професор Ю.Л.Кучин), до якого також увійшли декан медичного факультету №4, професор І.М.Пельо, завідувач кафедри гігієни та екології №3, професор С.І.Гаркавий, завідувач кафедри соціальної медицини і громадського здоров’я, професор Т.С.Грузєва, завідувач кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини, професор А.М.Гринзовський, професор кафедри гігієни та екології №1 О.П.Вавріневич та інші.

На другому і третьому пленарних засіданнях було заслухано 14 доповідей науковців з Києва, Івано-Франківська, Кривого Рога, які торкалися широкого спектру проблем профілактичної медицини, гігієни та екології.

 

Прес-центр