НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

НА ФАКУЛЬТЕТАХ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ І МОЛОДШИХ СПЕЦІАЛІСТІВ 2 КУРСУ ТА ТРИВАЮТЬ СПІВБЕСІДИ З ІНОЗЕМНИМИ АБІТУРІЄНТАМИ

28.08.2019

Відразу після вихідних, пов’язаних із Днем незалежності України, студенти-волонтери під керівництвом деканів та їхніх заступників розпочали реєстрацію першокурсників і молодших спеціалістів, які після успішно складених іспитів зі спеціалізації стали студентами-контрактниками других курсів медичних факультетів №4 і №3 (педіатричного) НМУ.

Найбільш людно було у вівторок і середу на другому поверсі санітарно-гігієнічного корпусу НМУ. Декан медичного факультету №4, професор І.М.Пельо, в.о.голови студентської ради Університету Олександр Вершута, студенти-волонтери не просто брали з рук новоспечених вступників відповідні заяви, а й проводили короткі співбесіди-знайомства. Наприклад, першокурсниця Анна Краснощок з Миколаєва зацікавила організаторів як можливий претендент на декламування клятви медика під час церемонії Посвяти у студенти, що відбудеться 2 вересня. До речі, вона з родини лікарів, професію обрала свідомо, як і столичний Університет, що має дуже солідну репутацію в Україні.

Медичний факультет №4 отримав цього року найбільше поповнення. До першокурсників додалися близько 100 молодших спеціалістів – випускників медичних коледжів, які вступили на другий курс факультету. «Така схема, ясна річ, потребує вдосконалення, – зазначає Ігор Михайлович Пельо. – За три роки навчання у коледжах, під кінець його дещо забуваються такі шкільні дисципліни, як хімія, біологія. Тому, вже навчаючись на другому курсі медичного факультету №4 або №3, студенти відчувають певні труднощі, складаючи, скажімо, біохімію. Гадаю, організатори навчальних програм медичних коледжів мають над цим замислитись і щось відкоригувати».

Паралельно у морфологічному корпусі проходить реєстрація першокурсників медичного факультету №1. Пройшовши цю нехитру і загалом приємну процедуру, приміряє білий халат студентка Ал-Дабабсех, громадянка України, палестинка за походженням. Єлизавета Шевченко, яка щойно заповнила бланк заяви, родом із селища Донського Волноваського району Донецької області. Вона вступила до першого курсу медичного факультету №1 НМУ, усвідомлюючи важливість свого вибору.

У Морфологічному корпусі, в аудиторії №3 імені Святителя Луки (В.Ф.Войно-Ясенецького) тим часом відбувалася чергова триетапна співбесіда для вступу іноземних абітурієнтів. Юнаків і дівчат, троє з яких виявили бажання навчатися українською мовою, за традицією привітали проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професор Р.Л. Скрипник, декан факультету підготовки іноземних громадян О.І. Парфьонова, заступник декана Ю.П. Резніков. Доценти кафедри української філології КНУ імені Т.Г. Шевченка В.Ф. Чемес і Н.І. Рудакова пояснили порядок проходження співбесіди з української мови.

Прес-центр