НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МОЛОДШІ СПЕЦІАЛІСТИ – ВИПУСКНИКИ МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖІВ, УЧИЛИЩ І АКАДЕМІЙ – СКЛАДАЮТЬ ФАХОВІ ВИПРОБУВАННЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ «МЕДИЦИНА» ДЛЯ ВСТУПУ НА ДРУГІ КУРСИ МЕДИЧНИХ ФАКУЛЬТЕТІВ НМУ

24.07.2019

У трьох аудиторіях морфологічного корпусу НМУ імені О.О.Богомольця 24 липня 2019 відбулися фахові випробування-тестування однієї з основних категорій вступників – юнаків та дівчат, які закінчили в різних куточках України медичні коледжі, училища, а подекуди й академії і прагнуть продовжити свою освіту у стінах славетного Університету за спеціальністю «Медицина».

«Конкурс цього року чималий, – зазначив перед початком іспитів декан медичного факультету № 4, професор І.М.Пельо, – 269 абітурієнтів-контрактників на 70 передбачених для них місць. Вступникам належить дати письмові відповіді на 48 тестів з чотирьох дисциплін – анатомії, гістології, фізіології та медичної хімії. Кожен тест складається в свою чергу з чотирьох запитань, з яких правильним є лише одне. Якщо абітурієнт обирає саме його, то отримує 1 бал. Отже, максимальна кількість набраних балів становить 48. Плюс – середній бал атестату. Усім вступникам бажаю успіху. Хоча в тому, що хтось набере 60 балів, є сумнів. На жаль, рівень підготовки у медичних коледжах, як показує досвід минулих років, ще недостатньо високий».

Юнаки та дівчата поскладали свої наплічники та сумки в кутку аудиторії імені В.О. Караваєва і зайняли місця в рядах, приготувавшись слухати вітальні слова першого проректора з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ, професора Ю.Л.Кучина і проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМУ, професора О.М.Науменка. В аудиторії імені Святителя Луки Кримського (В.Ф.Войно-Ясенецького) цю почесну місію виконував проректор з науково-педагогічної та виховної роботи НМУ, професор О.А.Канюра. А в аудиторії №1 імені Героя Радянського Союзу, професора П.М.Буйка напутні побажання керівників Університету вступникам донесла до абітурієнтів заступник декана медичного факультету №2 НМУ, кандидат медичних наук М.Л.Марченко. Зміст усіх цих щирих звернень був подібним: зичення успіху у виявленні фахових знань, впевненості в собі і трохи… фортуни. Керівники НМУ, вітаючи вступників, згадали свою, як то кажуть, студентську рань. Юрій Леонідович з ностальгією говорив про набуту ним свого часу спеціальність анестезіолога. А Олександр Андрійович не забув своє навчання у стінах медичного училища №2…

Тестування в усіх трьох іменних аудиторіях, розраховане на дві години, розпочалося. Про його важливе значення для молодших спеціалістів, які вирішили продовжити освіту у стінах НМУ, годі й казати. Тож ми утримались від бліц-інтерв’ю, відклавши їх до того щасливого для частини вступників моменту, коли вони побачать своє прізвище у відповідних списках.

Прес-центр