НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МІКРОБІОЛОГІЯ – У ФОРМАТІ ОНЛАЙН

14.04.2020

Одну з останніх тем, яку опановували другокурсники медичного факультету №3 на кафедрі мікробіології, було присвячено серологічним реакціям. На цьому практичному занятті майбутні педіатри досліджували антигени, їхні реакції та властивості. Також вивчали антитіла як головну складову імунітету організму людини. Всі ці заняття проходили в режимі онлайн і, як нас запевнила староста групи Марія Морарі, студенти ґрунтовно опанували знання з актуальної теми, пов’язаної з важливою функцією – зміцненням імунної системи.

Мікробіологічна наука передбачає дослідницьку роботу студентів на кожному практичному занятті. Але й тут знайшли вихід із становища – майбутні медики за допомогою візуальних відеоекспериментів пізнають всі етапи проведення досліджень — від їх початку до отримання результатів. Тут майбутні медики не грають роль пасивних споглядачів. Згодом, завдяки самостійній підготовці, перегляду презентацій лекцій, відеоматеріалів та спілкуванню із викладачами в дистанційному форматі, відображають здобуті знання у навчальних протоколах, робочих зошитах та відповідях на тестові запитання.

У нашій онлайн розмові свою старосту Марію Морарі підтримали її одногрупники – Наталя Іпатій, Анна Пустовойт і Ярослав Ожигов:

– Звичайно, ми сумуємо один за одним, нам якнайшвидше хочеться повернутися до студентської аудиторії, але з розумінням сприймаємо ситуацію і намагаємося не підводити своїх викладачів, вивчати дисципліну згідно навчальної програми. Ми вдячні нашому наставнику доценту В.А. Понятовському, який постійно знаходиться із нами на зв’язку. Ми можемо завжди отримати необхідну консультацію та відповідь на проблемні питання з кожної теми мікробіології.

Ми зустрілися із Вадимом Анатолійовичем, якому завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології В.П. Широбоков доручив відповідальну ділянку роботи – організацію дистанційного навчання. Доцент В.А. Понятовський нам розповів, що основним ресурсом для здійснення дистанційного навчання є використання платформи Neuron. Окрім цього, доволі інтенсивно застосовуються такі ресурси як Viber, Skype, Telegram, Google Classroom та Zoom. Оновлено сторінку кафедри на базі сайту НМУ. Надано перелік поштових скриньок для проведення оперативного консультування студентів. За короткий період часу кафедрою розроблено низку методичних  матеріалів для опанування практичних занять студентами усіх факультетів та форм навчання, надано методичні  рекомендації та доступ до лекційного матеріалу з кожної теми. Підібрано також відеоматеріали, що сприяють засвоєнню мікробіологічних  маніпуляцій. Практичні заняття відбуваються у відповідності до кафедрального розкладу. Студенти під керівництвом викладача дають відповіді на теоретичні питання, вирішують тестові завдання, оформлюють протокольні зошити.

Окрім очної форми, на кафедрі також проходять навчання студенти заочної форми навчання трьох потоків фармацевтичного факультету. Тому розпочато наповнення платформи Neuron необхідним навчальним матеріалом для успішного засвоєння ними дисципліни «Мікробіологія з основами імунології», формуються практичні заняття.

 

Редакція газети «Медичні кадри»