НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ ДО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я

11.10.2021

10 жовтня 2021 року відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Студенти медико-психологічного факультету під керівництвом декана, професора М.М. Філоненко  підготували  відеорепортаж та п’ять головних порад про те, як можна попіклуватися про своє психічне здоров’я у цей непростий час пандемії.

  • Спілкуйтеся з іншими людьми

Добрі відносини з оточенням важливі для вашого психічного здоров’я, адже вони допомагають розвинути почуття приналежності до групи, дають можливість поділитися позитивним досвідом із іншими та відчути емоційну підтримку. Спілкуйтеся з друзями, сім’єю, колегами, однодумцями. Обмінюйтеся думками, підтримуйте одне одного –– усе це допомагає відчувати себе в тонусі та зберігати життєві сили.

  • Будьте фізично активними

Регулярна фізична активність сприяє зниженню рівня депресії й тривожності у всіх вікових групах, підвищенню самооцінки та гарному настрою. Це не обов’язково має бути інтенсивне тренування, а просто прогулянка на свіжому повітрі у колі друзів чи сім’ї. Під час прогулянки знижується рівень гормону стресу (кортизолу), внаслідок чого ми відчуваємо піднесення та отримуємо більше задоволення від життя. Прогулянку можна робити за півтори-дві години до сну, щоби покращити його якість та почуватися більш розслаблено.

  • Продовжуйте вчитися 

Дослідження показують, що освоєння нових навичок поліпшує психічний стан завдяки підвищенню впевненості в собі. Навіть якщо ви відчуваєте, що у вас недостатньо часу або немає потреби вивчати щось нове, є багато різних можливостей отримати нові знання. Наприклад, ви можете спробувати: готувати щось нове та корисне, удосконалити свої вміння (поліпшити навички презентації, фотографії, полагодити зламаний велосипед) або спробувати нові види діяльності (вести блог, займатися новим видом спорту, вчитися малювати).

  • Допомагайте іншим

Науковці виявили, що доброта й щедрість можуть допомогти поліпшити ваш психічний стан завдяки створенню позитивних емоцій та відчуття важливості. Невеликі добрі справи для інших людей або волонтерство сприяють підвищенню рівня нейромедіаторів, зокрема серотоніну, дофаміну та ендорфіну. Коли ми робимо добрі справи, у нас також збільшуються самооцінка, рівень емпатії та співчуття, покращується настрій, а це знижує артеріальний тиск і рівень кортизолу.

  • Уважно ставтеся до своїх думок, емоцій та поведінки 

Усвідомлення допомагає краще розуміти власні думки та емоції, тривогу чи переживання, поліпшити ставлення до життя й підхід до розв’язання проблем. Намагайтеся дослухатися до свого тіла, бажань та процесів свого внутрішнього світу, адже це підвищує здатність планувати діяльність, позитивно ставитися до себе і, як наслідок, — мати високий рівень емпатії та самоприйняття.

 

 

Деканат медико-психологічного факультету