НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА ЧЖЕНА ГУЙСЕНЯ ПРО ТРАДИЦІЙНУ КИТАЙСЬКУ МЕДИЦИНУ

28.05.2019

27 травня 2019 року в аудиторії №3 імені Войно-Ясенецького (Святителя Луки) морфологічного корпусу НМУ імені О.О.Богомольця мала продовження презентація виставки, присвяченої традиційним китайським медичним школам. Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професор Р.Л.Скрипник відкрила другу частину зібрання, яке фактично перетворилося на науково-практичну конференцію.

Директор Українського тренінгового центру сімейної медицини НМУ, доцент О.І.Висоцька у своєму короткому виступі розповіла про перспективи співпраці центру з університетом ТКМ провінції Ганьсу. Йдеться про створення інституту традиційної китайської медицини «Цихуан» на базі Українського тренінгового центру сімейної медицини.

Віце-президент університету ТКМ провінції Ганьсу, професор Чжен Гуйсень прочитав лекцію «Профілактика захворювань методами традиційної китайської медицини та профілактика громадського здоров’я», дещо вийшовши за рамки теми. Він, зокрема, докладно зупинився на принципах і засадах ТКМ як «класичного явища медицини превентивної». Пан Чжен розвіяв також хибне уявлення про ТКМ як про щось занадто специфічне і неприйнятне за межами Китаю. Ті, хто так вважає, зауважив професор, просто не обтяжували себе елементарним знайомством із суттю явища, яке сягає корінням у сиву давнину. Натомість уряд КНР 2016 року ухвалив закон про традиційну китайську медицину, що дало потужний поштовх для розвитку справи, а на цьогорічній 72-й сесії ВООЗ ТКМ уперше було офіційно визнано на світовому рівні.

Чжен Гуйсень нагадав присутнім, що медицина є наукою не тільки і не стільки про хвороби, як про здоров’я. Віддавши належне поняттю «ліки», він, утім, наголосив на тому, що в ТКМ вони винятково рослинного, тваринного та мінерального, а відтак, природного походження. В ідеалі їжа повинна бути ліками, а ліки – їжею. Плюс – голкотерапія, система спеціальних фізичних вправ тощо. У виборі методики лікування велике значення мають і довкілля, і умови харчування, і психологічний стан, і навіть те, хто за етнічним походженням ваш пацієнт. Адже Ганс Крістіан Андерсен у казці «Соловей» помилявся, стверджуючи, що в Китаї і імператор, і всі його піддані – китайці. На теренах Піднебесної проживає багато інших етносів. У кожного свої звичаї, традиції, страви…

Змістовну і надзвичайно цікаву лекцію Чжена Гуйсеня доповнив директор Інституту Конфуція КНЛУ професор Ші Яцзюнь. Він, зокрема, зауважив, що провінція Ганьсу, по суті, є колискою китайської цивілізації. Традиційна медицина, вважає пан Ші, це традиційна культура в найширшому сенсі, а культура – це мова. Ось чому варто вивчати китайську мову, а відкриття в НМУ імені О.О.Богомольця філії Інституту Конфуція, безумовно, цьому сприятиме.

На завершення професор Р.Л.Скрипник від імені керівництва Університету подякувала китайській делегації за змістовний захід.

Прес-центр