НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

КАФЕДРИ АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ №2 ПРОВЕЛА ОНЛАЙН-ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ КОНТРАЦЕПЦІЇ

11.10.2021

За ініціативою студентського наукового гуртка (СНГ) кафедри акушерства і гінекології №2 було проведено онлайн-конференцію до Всесвітнього дня контрацепції. У засіданні взяли участь 52 особи.

Староста гуртка, студентка 6 курсу Валерія Шатохіна коротко розповіла історію виникнення і впровадження дня контрацепції World Contraception Day (WCD), який проводиться під девізом: «Contraception: It’s Your Life, it’s your responsibility “, що в перекладі означає: “Контрацепція: ваше життя, ваше відповідальність”. За задумом організаторів проведення цього дня, він має на меті привернути увагу влади та громадськості до проблем, що виникають внаслідок недостатнього статевого виховання та зневаги до засобів контрацепції.

Відповідно до питань конференції перший виступ було присвячено власному дослідженню, яке виконали на базі кафедри акушерства і гінекології №2 на тему: “Основні методи контрацепції молодих жінок”, результати якого доповіла студентка В. Шатохіна. Вона представила цікаві дані щодо особливостей вибору методу контрацепції серед жінок з медичною та немедичною освітою. На прикладі цього виступу розглядалися науково-методичні підходи, методика вибору теми наукової роботи, її підготовка та демонстрація, що є вкрай важливо для молодих науковців.

Серед наступних доповідей особливо значущими  були дослідження студенток-членів СНГ кафедри акушерства і гінекології №2 на тему: “Гормональні методи контрацепції”, яку висвітлили –  Аббасової Айнур Сайяф кизи, Аль Асас Каріни, А.Васькевич.  За результатами опитування студентів саме ця тема була найбільш актуальною для майбутніх спеціалістів: 58% респондентів бажали дізнатися більше інформації саме з приводу гормональних контрацептивів.

У дискусіях  було детально обговорено особливості, техніка призначення та  використання комбінованих оральних контрацептивів, внутрішньоматкових спіралей з левоноргестрелом, контрацептивних вагінальних кілець, ін’єкційних прогестинових контрацептивів та прогестинових імплантів. Приділено увагу й механізму виникнення побічних ефектів від їх використання, взаємодії з лікарськими засобами та іншим нюансам згідно з актуальними дослідженнями щодо цих питань.

Традиційно засідання було завершено цікавою дискусією під керівництвом наукового керівника СНГ кафедри акушерства і гінекології №2, асистента кафедри, кандидата медичних наук Наталії Григорівни Скурятіної. Було обговорено індивідуальний підхід у підборі гормональних засобів контрацепції, відпрацьовані комунікативні навички з даної теми для майбутніх лікарів, а також надано вичерпні відповіді на всі запитання слухачів.

Колектив Студентського наукового гуртка кафедри акушерства і гінекології №2 вдячний кожному учаснику засідання, вкрай важливого для майбутніх лікарів. Організатори сподіваються, що проведені заняття у новому форматі конференція-засідання гуртка не тільки сприятимуть поглибленню знань з даної теми, а й надихнуть на наукову роботу. Цей досвід візьме із собою кожен учасник!

 

Кафедра акушерства і гінекології №2