НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

КАФЕДРА ОНКОЛОГІЇ ДО ДНЯ БОРОТЬБИ З ЛІМФОМАМИ

15.09.2021

Традиційно 15 вересня відзначається Всесвітній день боротьби з  лімфомами.

«Це досить поширене онкологічне захворювання, – розповіли на кафедрі онкології НМУ імені О.О.Богомольця, – щорічно  діагностується понад  500 тисяч випадків в усьому світі. Лімфома – це поліморфна група злоякісних пухлин, що походить з лімфоїдної тканини. Захворювання зустрічається в усіх вікових групах. Чоловіки хворіють частіше, ніж жінки. Клінічна картина лімфоми вирізняється різноманітністю та неспецифічністю симптомів на початку захворювання, та залежить від морфологічної форми та локалізації процесу. З прогресуванням захворювання симптоми стають більш вираженими. Серед них збільшення лімфатичних вузлів, втрата ваги,  інтенсивне (часто профузне) потовиділення, особливо в нічний час, швидка втомлюваність і слабкість, підвищення температури, свербіж шкіри.

Нагальною проблемою є те, що існує багато дезінформації щодо цієї хвороби та велика невідповідність якості інформації в різних регіонах. Саме тому було створено глобальну ініціативу під назвою Коаліція Лімфом, некомерційна мережева організація з 83 груп пацієнтів з лімфомою з 52 країн світу. А у 2004 році ця організація започаткувала Всесвітній день обізнаності про лімфому, щоб громадськість мала чіткіше і глибше уявлення як про лімфому Ходжкіна, так і про інші різновиди лімфоми з точки зору розпізнавання симптомів, ранньої діагностики та лікування.

Головним слоганом цьогорічного Всесвітнього дня боротьби з є: «Ми не можемо чекати». У всьому світі люди стикаються з обмеженим доступом до лікування та підтримки через пандемію COVID-19. Крім того, через відсутність доступу до медичних працівників та нерішучість звертатися за медичною допомогою при появі симптомів зменшилася кількість вперше виявлених випадків лімфоми, і  тому очікується збільшення кількості виявлення занедбаних форм захворювання.

«Ми не можемо чекати, щоб покінчити з небажаними наслідками, які пандемія мала для спільноти хворих на лімфому». Коаліція Лімфом пропонує звернути увагу на нагальні проблеми, що постали перед пацієнтами:

  • Ми не можемо чекати, щоб подбати про своє здоров’я.

Якщо ви помітили ознаки або симптоми лімфоми, не зволікайте і зверніться до свого сімейного лікаря.

  • Ми не можемо дочекатися діагностики та лікування лімфом.

Було прийнято рішення щодо підтримки систем охорони здоров’я, які торкнулися пацієнтів, але настав час безпечно відновити стандартну практику лікування.

  • Ми не можемо дочекатися підтримки людей, які живуть з лімфомами.

Якщо можете, будь ласка, допоможіть пацієнтам чи підтримайте свою місцеву організацію – нам потрібна ваша допомога».

 

Прес-центр за матеріалами кафедри онкології