НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ІСПИТИ ДЛЯ ВСТУПУ ДО АСПІРАНТУРИ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ ВІДБУЛИСЯ НА БАЗІ КАФЕДР НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

22.08.2019

22 серпня 2019 року, згідно з планом, на багатьох кафедрах НМУ імені О.О.Богомольця проходили вступні іспити за спеціальністю до аспірантури Університету.

Мабуть, символічно, що першим об’єктом нашої уваги став… музей О.О.Богомольця, розташований на кафедрі патологічної фізіології у фізико-хімічному корпусі НМУ. Саме у приміщенні музею складав іспит із патофізіології випускник Кримського державного медичного університету імені С.І.Георгієвського 2012 року, нині викладач кафедри Олег Мироненко. Екзаменаційна комісія у складі завідувачки кафедри патологічної фізіології, професора Т.І.Панової, професора С.В.Зябліцева, доцентів С.В.Колеснікової та Я.А.Ушко. Завідувачка кафедри, між іншим, була зацікавлена темою докторської дисертації, над якою працює Олег Мироненко: «Вплив імобілізованих ферментів на процес загоєння опікової рани при моделюванні цукрового діабету», у якій йдеться про біду більшості хворих на цукровий діабет – погану загоюваність ран і виразок, що призводить до тяжких наслідків, іноді до ампутації кінцівок. Професор Тетяна Панова та її колеги характеризують претендента на місце в аспірантурі як надзвичайно вдумливого і сумлінного професіонала, який уже зарекомендував себе талановитим викладачем. «Хочу продовжити свою кар’єру на науковій ниві, – говорить Олег Ігоревич. – І невипадково напрямом своєї діяльності я обираю той, яким ішов академік О.О.Богомолець, що його ім’я носить славетний Університет».

У навчальному класі №2 санітарно-гігієнічного корпусу НМУ проходив іспит «Гігієна та професійна патологія». На місця в аспірантурі претендують лікар-гігієніст Черкаського обласного лабораторного центру, викладач кафедри гігієни та екології №2 НМУ Василь Рябовол, старший лаборант та асистент кафедри гігієни та екології №4 НМУ Андрій Яструб і старший викладач кафедри медицини надзвичайних ситуацій і тактичної медицини НМУ Світлана Калашченко. Екзаменаційну комісію очолює завідувач кафедри гігієни та екології №2, професор, академік НАМН України О.П.Яворовський. До неї входять також декан медичного факультету №4, професор І.М.Пельо, завідувач кафедри надзвичайних ситуацій і тактичної медицини, професор А.М.Гринзовський, директор інституту гігієни та екології НМУ, професор С.Т.Омельчук.

«Нам дуже приємно, – зазначив академік Олександр Петрович Яворовський, – що ці молоді і надзвичайно талановиті медики-науковці, випускники нашого Університету, обрали напрямом своєї діяльності саме гігієну. Як учених їх цікавить проблематика, пов’язана з громадським здоров’ям. Усі троє мають певний досвід практичної і викладацької діяльності, засвідчують глибокі та ґрунтовні знання. Успішно впоралися вони і з іспитом з іноземної мови».

Аудиторія №351 Стоматологічного медичного центру НМУ стала місцем проведення іспиту для 14 майбутніх аспірантів. Екзаменаційна комісія працює під головуванням завідувача кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії,  член-креспондента НАМН України, професора В.О. Маланчука. «Складають іспит з різних напрямків стоматології випускники НМУ та інших вищих медичних навчальних закладів, – зазначив директор СМЦ, член екзаменаційної комісії, професор А.В.Копчак. – Вони демонструють високий рівень знань, майже всі мають досвід практичної роботи. В цьому переконався, завітавши на іспит, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А.Канюра, за фахом стоматолог. Гадаю, поповнення колективу стоматологів-науковців буде вагомим».

Всього 22 серпня 2019 року на 19 кафедрах Національного медичного університету імені О.О.Богомольця складали іспити за спеціальністю 67 претендентів на місця в аспірантурі.

Прес-центр