НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ІСПИТ НА ФАХОВУ ЗРІЛІСТЬ – ДРУГИЙ РАУНД

15.06.2020

15 червня розпочався другий, завершальний, раунд атестації випускників стоматологічного факультету. Сьогодні майбутні стоматологи складають комплексний іспит із трьох основних дисциплін – терапевтичної, хірургічної та ортопедичної стоматології.

Зазвичай, при очному форматі іспиту атестація проходила у два етапи: спочатку студенти складали екзамен на фахову зрілість безпосередньо під час прийому пацієнтів у стоматологічному кабінеті, а згодом відповідали на теоретичні запитання екзаменаційного білета. Зважаючи на карантин, атестація здобувачів вищої освіти відбувається у дистанційному форматі. На факультеті заздалегідь готувалися до цієї важливої події. Викладачі профільних кафедр розробили ситуаційні задачі, під час розв’язання яких студенти змогли розкрити свої фахові знання та уміння їх застосувати на практиці. Кожне практичне завдання супроводжувалося візуальним поданням клінічної ситуації та опису протоколу пацієнта з детальним супроводом результатів інструментальних та лабораторних методів досліджень. Випускники продемонстрували свою фахову компетентність: у стислі строки визначали діагноз і  призначали тактику лікування та описували алгоритм виконання лікарських маніпуляцій у конкретній клінічній ситуації.

Декан факультету, професор Н.В. Біденко зазначила, що всі студенти знаходяться в рівних умовах: «На кожний екзаменаційний день виносяться нові запитання та ситуаційні задачі, хід екзамену записується на відео, тому, за потреби, можна відтворити іспит і з’ясувати суперечливі питання». У свою чергу голова екзаменаційної комісії, професор О.В. Савичук відзначив злагоджену роботу екзаменаторів, викладачів трьох профільних кафедр, які нині визначають рівень фахової зрілості своїх вихованців.

                                                                       Редакція газети «Медичні кадри»